W jaki sposób webinary mogą pomóc Twojej firmie turystycznej

turystyka webinary

Na pewno zgodzisz się, że dziś między biurami podróży panuje zacięta konkurencja. Po pierwsze, wynika to z dużej liczby firm tego typu. Po drugie, spowolnienie gospodarcze znacznie zmniejszyło liczbę samych podróżników. Aby w takich warunkach biuro podróży nie tylko utrzymało się na rynku, ale także zwiększyło sprzedaży, warto świadczyć usługi na najwyższym poziomie i korzystać z zaawansowanych technologii w celu promowania usług turystycznych.

Czytaj więcej «W jaki sposób webinary mogą pomóc Twojej firmie turystycznej»

Chcę więcej uczestników! Co robić, jeśli na wydarzeniu jest mało osób?

 

więcej uczestników na wydarzeniu

Pewnego dnia trafiłam na wiadomość w Linkedin, której autor był zdumiony, dlaczego nikt nie przyszedł na jego webinar. Ogólnie rzecz biorąc, wysłał listy do prawie 10 000 swoich subskrybentów. Spośród nich 300 osób napisali, że przyjdą. Jednak w rzeczywistości na webinarze pojawiło się zaledwie 15 uczestników. Oczywiście myślał, że przyjdzie więcej uczestników.

Czytaj więcej «Chcę więcej uczestników! Co robić, jeśli na wydarzeniu jest mało osób?»

Od tablicy szkolnej po e-learning. Jak nauczyciel może zarabiać w Internecie?

zarabiać na nauczaniu

Wszystko zaczęło się bardzo zwyczajnie. Agnieszka — klientka MyOwnConference — zapisała się na lekcje online z języka niemieckiego, które wywarły na niej wielkie wrażenie. I wcale nie chodziło o nauczyciela czy nową wiedzę. Jedyną myślą, która drążyła jej umysł była: “Przecież ja też mogę zarabiać na nauczaniu online”.

Czytaj więcej «Od tablicy szkolnej po e-learning. Jak nauczyciel może zarabiać w Internecie?»

Webinary dla osób z niepełnosprawnością: prosty krok w kierunku integracji

Webinary dla osób z niepełnosprawnością

Webinary oferują wspaniałe możliwości dla osób niepełnosprawnych. Studiowanie i samorozwój, praca i dodatkowy zarobek czy nawet organizowanie spotkań online — wszystko to jest możliwe dzięki takiemu narzędziu jak webinary. Zebraliśmy opinie naszych klientów na temat ich doświadczeń w webinarach oraz konferencjach online.

Czytaj więcej «Webinary dla osób z niepełnosprawnością: prosty krok w kierunku integracji»

Udostępnianie ekranu online

Udostępnianie ekranu online

Udostępnianie ekranu nazywamy też pokaz ekranu lub screen sharing. To wygodna funkcja, która pozwala transmitować Twój ekran innym użytkownikom w czasie rzeczywistym. W ten sposób możesz pokazywać gościom wideokonferencji zdjęcia, tablice, pliki, programy, dosłownie wszystko, co sam widzisz na ekranie swojego komputera w trakcie transmisji. Ta funkcja jest niezbędna, gdy mówimy o szkoleniach online, webinarach i wideokonferencjach.

Czytaj więcej «Udostępnianie ekranu online»

Jak wybrać kamerę do webinaru lub streamowania?

Kamera i mikrofon do webinaru i streamowania

Kamera i mikrofon są głównym sprzętem do webinarów i streamingu, kursów online i wideokonferencji. A wybór tych narzędzi ma być traktowany tak poważnie, jak i wybór platformy do webinaru. Niezależnie od tego, co obiecują serwisy, weź pod uwagę ten fakt, że jakość webinaru zależy również od sprzętu, z jakiego korzystasz podczas transmisji. 

Jaki powinien być mikrofon i kamera do webinaru? Ile kosztuje sprzęt do wideokonferencji i gdzie można zaoszczędzić, organizując transmisję? O tych i innych niuansach wyboru sprzętu do webinaru czytaj dalej.

Czytaj więcej «Jak wybrać kamerę do webinaru lub streamowania?»

Programy do wideokonferencji – Aktualne ceny 2019

Video conferencing

Szukając w Google dobrego programu do wideokonferencji, znajdziesz ogromną listę przeróżnych programów, dzięki którym można zorganizować wideokonferencję oraz inne wydarzenia online. Ale jak wybrać najlepszy program do wideokonferencji, który odpowiada konkretnym wymaganiom i celom? Dzisiaj mówimy o 7 najbardziej popularnych programach wideokonferencyjnych: MyOwnConference, WebEx, GoToMeeting, AnyMeeting, Join.me, Google Hangouts, ClickMeeting, wśród których chyba potrafisz wybrać odpowiedni.

Czytaj więcej «Programy do wideokonferencji – Aktualne ceny 2019»

Czy edukacja online może zaszkodzić?

jak wybrać kurs online

Bezpłatna wiedza na wyciągnięcie ręki. Ktoś uważa, że to najcenniejsze, co daje nam internet — mamy nieograniczone możliwości: możemy wybrać kurs online, wykłady, webinary, które obiecują, że staniesz się profesjonalistą w każdym wieku, nawet jeśli nie wiesz w tej branży nic.

Ale możecie też zauważyć, że te darmowe webinary, studia, kursy dla niektórych to tylko nowa forma prokrastynacji. Co gorsza, jest to najniebezpieczniejszy rodzaj zwlekania, bo społeczeństwo go popiera.

Czytaj więcej «Czy edukacja online może zaszkodzić?»

Jak zorganizować i przeprowadzić pierwszy webinar. Doświadczenie osobiste

Jak zorganizować pierwszy webinar

Początki są zawsze trudne, zwłaszcza w samodzielnym prowadzeniu webinarów. Masz milion pytań i wątpliwości: czy to się w ogóle uda, jak nie zanudzić słuchaczy, jak poradzić sobie z problemami technicznymi itd. To sprawia, że nie możesz wybrać dobrego tematu, więc cały czas odkładasz webinar na później. Nasza specjalistka ds. marketingu doskonale zna ten problem, więc chętnie podzieli się wskazówkami, które pomogą spokojnie i efektywnie przeprowadzić pierwszy w Twoim życiu webinaru.

Czytaj więcej «Jak zorganizować i przeprowadzić pierwszy webinar. Doświadczenie osobiste»