Jak przygotować wartościowy materiał do webinaru

materiał do webinaru

Jeśli pragniesz, by webinary zostały częścią Twojej strategi biznesowej, musisz zadbać o to, by Twoje uczestnicy byli zadowoleni. Wydaje się, że to jest oczywiste, ale w rzeczywistości nie każdy prowadzący wie o tym, jak znaleźć i przedstawić informację na webinarze w taki sposób, by goście wysłuchali przemówienia z entuzjazmem do samego końca. Co więcej, czekaliby niecierpliwie kolejnego spotkania. Właśnie to jest naszym celem: uczestnik ma zrozumieć, że nie stracił czasu i pieniędzy, ale dokonał znaczących inwestycji. Tylko wtedy będzie on przychodził do Ciebie wielokrotnie i opowiadał o tym cennym doświadczeniu swoim znajomym.

Czytaj dalej

Historia webinarów

Webinary, czyli seminaria online już od dawna są ważną częścią naszego życia. Ale chyba mało kto wie, jaka jest historia webinarów, jak i gdzie to się wszystko zaczynało. Dlatego dzisiaj proponujemy Ci zaznajomić się z początkami tej wspaniałej technologii.

Czytaj dalej

Jak rysować na pulpicie

Rysowanie

Elementy interaktywne są czymś, co jest po prostu niezbędne na webinarze. Dzięki nim możesz przywrócić uwagę słuchaczy, zaciekawić ich lub dodać dynamiki do wystąpienia. W naszym blogu już pisaliśmy o różnych narzędziach interaktywnych: współdzieleniu ekranu, pokazie prezentacji i innych funkcjonalnościach. Dzisiaj dowiesz się o tym, jak rysować na ekranie, podczas pokazywania go uczestnikom, lub gdy pracujesz z innymi programami.

Czytaj dalej

Serwisy do tworzenia prezentacji

Serwisy do tworzenia prezentacji

W tym artykule zebraliśmy najpopularniejsze programy do tworzenia prezentacji i porównaliśmy ich kluczowe cechy. Mamy nadzieję, że ta informacja pomoże Ci szybko wybrać najlepszy program dla swoich prezentacji.

Czytaj dalej

Promocja webinarów na Twitterze

Promocja webinarów na Twitterze

Twitter to sieć społecznościowa do dzielenia się krótkimi wiadomościami. Aktualne informacje i szybkość są tutaj wysoko cenione. Dlatego Twitter jak najbardziej pasuje do rozpowszechnienia informacji o webinarze.

Czytaj dalej

Jak przygotować się do webinaru

plan-przygotowywania

Już zebrałeś uczestników na webinar, wybrałeś sprzęt, prezentacja też gotowa. Ale co trzeba załatwić, by wydarzenie odbyło się gładko i efektywnie? Napisaliśmy checklist, który ma zwrócić Twoją uwagę na różne momenty w przygotowywaniu do webinaru, aby nic nie pominąć.

Czytaj dalej

Webinary, których ogląda się do końca

 udane webinar

Postanowiłeś zorganizować webinar: wybierasz temat, układasz prezentację, zapraszasz gości. Jasne, że chcesz, by na ten webinar przyszło jak najwięcej uczestników, którzy zostaną się na nim od początku do końca. Ale co robić, jeśli pod koniec wydarzenia uczestnicy zaczynają wychodzić z pokoju webinarowego?

Czytaj dalej

Promocja wydarzeń na Instagramie

promować wydarzenia na Instagramie

Instagram to sieć społecznościowa, gdzie najważniejsza jest treść wizualna: zdjęcia, obrazki i krótkie filmy. Codziennie z aplikacji korzysta 300 milionów użytkowników. A to świetna możliwość do promowania brandów, usług, towarów i wydarzeń.

Czytaj dalej

Jak przeprowadzić płatny webinar?

płatny webinar

Płatne lub prywatne webinary to idealne rozwiązanie dla e-learningu i konsultacji. Są one nie do zastąpienia, jeśli jesteś wykładowcą, konsultantem lub trenerem i oferujesz swoje usługi przez Internet. Z tego artykułu dowiesz się o tym, jak zorganizować płatny webinar.

Czytaj dalej

Jak promować wydarzenie na Facebooku

Jak promować wydarzenie Facebooku

Istnieje ponad 45 sposobów na promocję konferencji lub innych spotkań online. Ale nie radzimy korzystać od razu ze wszystkich tych sposobów, szczególnie gdy promujesz wydarzenie samodzielnie lub za pomocą dwóch-trzech osób. Najefektywniej będzie wybrać 5-7 narzędzi i skupić się na nich, poświęciwszy na to czas i dostateczną ilość pieniędzy.

Czytaj dalej

« Starsze posty

MyOwnConference — platforma wysokiej jakości do przeprowadzania webinarów, spotkań online, szkoleń, konferencji i prezentacji.