Czy edukacja online może zaszkodzić?

jak wybrać kurs online

Bezpłatna wiedza na wyciągnięcie ręki. Ktoś uważa, że to najcenniejsze, co daje nam internet — mamy nieograniczone możliwości: możemy wybrać kurs online, wykłady, webinary, które obiecują, że staniesz się profesjonalistą w każdym wieku, nawet jeśli nie wiesz w tej branży nic.

Ale możecie też zauważyć, że te darmowe webinary, studia, kursy dla niektórych to tylko nowa forma prokrastynacji. Co gorsza, jest to najniebezpieczniejszy rodzaj zwlekania, bo społeczeństwo go popiera.

Czytaj więcej «Czy edukacja online może zaszkodzić?»

Jak zorganizować i przeprowadzić pierwszy webinar. Doświadczenie osobiste

Jak zorganizować pierwszy webinar

Początki są zawsze trudne, zwłaszcza w samodzielnym prowadzeniu webinarów. Masz milion pytań i wątpliwości: czy to się w ogóle uda, jak nie zanudzić słuchaczy, jak poradzić sobie z problemami technicznymi itd. To sprawia, że nie możesz wybrać dobrego tematu, więc cały czas odkładasz webinar na później. Nasza specjalistka ds. marketingu doskonale zna ten problem, więc chętnie podzieli się wskazówkami, które pomogą spokojnie i efektywnie przeprowadzić pierwszy w Twoim życiu webinaru.

Czytaj więcej «Jak zorganizować i przeprowadzić pierwszy webinar. Doświadczenie osobiste»

Webinary jako narzędzie do budowania marki osobistej: tajniki i wskazówki. Część 1

Budowanie marki osobistej

Marka osobista to baza, dzięki której zyskasz lub stracisz zaufanie i lojalność klientów. Silna marka osobista nie buduje się w jeden dzień, ale są sposoby na to, aby wybudować ją szybciej i skuteczniej. Na przykład, webinary są świetnym narzędziem do budowania marki osobistej, które pomoże Ci wyróżnić się na tle konkurencji, pod warunkiem, że weźmiesz się za to poważnie.

Pomimo atrakcyjności webinarów  —  o czym świadczy nowy meta-trend: webinary o tym, jak przygotować udany webinar  —  wielu ekspertów, blogerów, biznesmenów dalej nie korzysta z nich. Może dlatego, że wstydzą się mówić przed kamerą, nie są pewni swojej wiedzy albo nie chcą zagłębiać się w szczegóły przygotowania webinaru. Tym lepiej dla Ciebie.

Czytaj więcej «Webinary jako narzędzie do budowania marki osobistej: tajniki i wskazówki. Część 1»

Początkujący trener online. Jak zacząć prowadzić szkolenia?

Trener online wskazówki

Jeśli zamierzasz zostać trenerem online i szukasz informacji, jak zacząć karierę szkoleniowca, ten wpis napisaliśmy dla Ciebie. Jeśli ty chcesz rozwijać swoją karierę, prowadząc personalne treningi lub webinary, tutaj znajdziesz wskazówki, dzięki którym będzie Ci łatwiej znaleźć swoje miejsce w świecie edukacji online, czy też promować swoją markę i pozyskać więcej klientów.

Czytaj więcej «Początkujący trener online. Jak zacząć prowadzić szkolenia?»

API MyOwnConference: jak wdrożyć i wykorzystać

API
API application programming interface. Internet and technology concept.

API (Application Programming Interface) — interfejs programowania aplikacji. To dzięki API możesz korzystać z danych z innego serwisu na swojej stronie. Na przykład osadzić na niej webinar. Programista lub inny specjalista ds. IT może użyć API i pomóc Ci skorzystać z możliwości innego programu poprzez osadzanie elementów kodu w Twojej witrynie.

Czytaj więcej «API MyOwnConference: jak wdrożyć i wykorzystać»

Popularne tematy webinarów. Sposób na brak pomysłów

temat webinaru

“Obiecałam swoim subskrybentom, że przygotuję dla nich serię webinarów. Miałam już kilka pomysłów i tylko Bóg wie, dlaczego napisałam, że będzie tych webinarów 7. Dobre pomysły i informacja skończyły się już przed 5 spotkaniem.“

Skuteczny temat webinaru to prawdziwy skarb. Polecam zapisywać wszystkie idee, które wymyślisz natychmiast, a serie webinarów planować rzetelnie, planując od razu kilka bonusowych webinarów, by nie przeżywać takich momentów rozpaczy, jak ta pani na forum.

Czytaj więcej «Popularne tematy webinarów. Sposób na brak pomysłów»