Jak zorganizować autowebinar. Dla starszej wersji programu

Autowebinar

Wstęp

Autowebinary to popularne narzędzie marketingowe w biznesie informacyjnym. Z tej instrukcji użytkownika dowiesz się, jak stworzyć autowebinar i skonfigurować go samodzielnie na platformie do webinarów MyOwnconference.

Autowebinar zyskał popularność dzięki korzyściom, które można osiągać, korzystając z niego.

 1. Oszczędzanie czasu. Już nie musisz prowadzić ten sam webinar wielokrotnie.
 2. Jest to wygodne dla użytkowników. Dzięki temu, że webinar można prowadzić codziennie i kilkakrotnie w ciągu każdego dnia, słuchaczom będzie łatwiej wybrać dogodny dla nich czas uczestniczenia w webinarze.
 3. Pomaga dotrzeć do nowych klientów. Najczęściej uczestniczenie w autowebinarach jest bezpłatne, a to znaczy, że użytkownicy chętniej wezmą w tym udział.
 4. Zapewnia stały dochód. Kiedy pracujesz nad nowym projektem i nie masz czasu na prowadzenie webinarów, właśnie autowebinary będą wspierać sprzedaży.

Jak stworzyć autowebinar w MyOwnConference

Autowebinar to technologia, która pozwala na zautomatyzowanie webinaru, aby można było go prowadzić bez bezpośredniego uczestniczenia prezentera. Autowebinar konfiguruje się jako kolejkę wydarzeń. Dla tego, by korzystać w autowebinarów, masz wejść do swojego panelu użytkownika. Jeśli jeszcze nie zostałeś zarejestrowany w platformie do webinarów, najpierw załóż darmowe konto.  Następnie możesz stworzyć autowebinar w panelu użytkownika w rozdziale Mój autowebinar.

Zwróć uwagę! Liczba autowebinarów zależy od liczby pokojów webinarowych na Twoim koncie — w jednym pokoju można utworzyć tylko jeden autowebinar.

autowebinar

Do tworzenia autowebinaru wykonaj następujące kroki:

 1. W sekcji Mój autowebinar naciśnij przycisk ustawienia.
 2. W oknie, które się pojawi, w zakładce Rozkład wybierz pokój webinarowy, w którym chcesz prowadzić autowebinar. W tym celu naciśnij na listę rozwijaną obok pola Pokój. Dla kont z jednym pokojem webinarowym ta opcja jest niedostępna.  rozkład autowebinaru
 3. Wybierz prezentera, którego imię będzie wyświetlano na webinarze. Możesz wybrać tylko tego prowadzącego, który jest przypisany do wybranego pokoju webinarowego. W trakcie autowebinaru nie możesz wykorzystywać konta wybranego prowadzącego, aby wejść do innego pokoju webinarowego.
 4. Wybierz kraj prowadzącego. Jeśli nie dokonać wyboru samodzielnie, system automatycznie wybierze flagę kraju, z którego ostatnio wchodziłeś do pokoju webinarowego.
 5. Wybierz strefę czasową. Według tej strefy czasowej będzie wyznaczono czas początku autowebinaru. Domyślnie strefa czasowa odpowiada Twojej strefie czasowej. Dokonanie ustawień strefy czasowej jest bardzo ważne, ponieważ po tym, jak zmiany zostaną zapisane, autowebinar i wszystkie wydarzenia na nim będą zaczynać się zgodnie z tym czasem.
 6. Zadaj rozkład (harmonogram). Możesz skonfigurować harmonogram w taki sposób, by autowebinar odbywał się codziennie, w pewne dni tygodnia lub miesiąca albo w konkretny dzień. Możliwe jest prowadzenie autowebinaru kilkakrotnie w ciągu dnia. Jeśli chcesz usunąć wcześniej ustawiony czas z rozkładu, naciśnij х po prawej stronie od tego czasu. 
  Ważne! Musisz rzetelnie  planować czas autowebinarów i czas prowadzenia wydarzeń “na żywo”, jeśli wprowadzisz ich w jednym pokoju webinarowym. Jeśli Twoje zaplanowane wydarzenia będą odbywać się jednocześnie, to na Twoim webinarze “na żywo” mogą pojawić się wydarzenia autowebinaru. Nie zmożesz wtrącić się i zmienić coś na tym webinarze.

  Jeśli chcesz prowadzić webinar “na żywo” zamiast autowebinaru, musisz wcześniej wyłączyć autowebinar, w tym celu naciśnij przycisk aktywny w rozdziale Mój autowebinar. Status webinaru zmieni się na nie aktywny.

 7. W zakładce Web camera wybierz wideo, które chcesz pokazać jako wideo na żywo z kamerki prowadzącego. Takie wideo musisz wcześniej załadować do rozdziału Wideo i audio Możesz załadować kilka plików wideo i rozdzielić ich pauzą. autowebinar kamera
 8. Wybierz, jakie wydarzenia będą odbywać się na webinarze, to znaczy, co będzie pokazywane w pokoju webinarowym w trakcie autowebinaru. Dla każdego wydarzenia musisz wybrać, kiedy ono się rozpocznie. Ten czas liczy się od początku spotkania. Wszystkie dodane przez Ciebie wydarzenia zobaczysz na liście wydarzeń. 

wydarzenia autowebinaru

Oprócz tego możesz skorzystać z nagrania webinaru, który wcześniej prowadziłeś “na żywo”. To nagranie może posłużyć za podstawowy element Twojego autowebinaru.

Wydarzenia na autowebinarze

Aby dodać wydarzenia do autowebinaru i zaznaczyć czas ich początku, wejdź do ustawień autowebinaru, zakładka Wydarzenia. Z listy rozwijanej wybierz potrzebne działanie i czas, w którym musi się zacząć. Następnie naciśnij przycisk Dodaj. Po tym wydarzenie pojawi się na liście.

Lista możliwych wydarzeń:

Zacznij pokaz dokumentu — włącza pokazywanie prezentacji lub innego dokumentu uczestnikom. Podczas wyboru tego wydarzenia musisz wybrać z listy dokument i zaznaczyć numer strony.

Przerwij pokaz dokumentu — zakończenie pokazywania prezentacji.

Włącz pokaz wideo — zaczyna się pokaz wideo. Aby dodać plik, musi on być wcześniej załadowany do rozdziału Wideo i audio.

Przerwij pokaz wideo — wyłącza pokazywanie filmiku.

Napisać na czacie — pozwala na dodawanie tekstu, który będzie napisany przez prezentera na czacie w trakcie autowebinaru.

Wysłać plik — wysyła wybrany przez Ciebie plik do wszystkich uczestników autowebinaru. Aby skorzystać z tej opcji, musisz wcześniej załadować wybrany plik do rozdziału Pliki.

Włącz tryb pełnoekranowy — włącza tryb pełnoekranowy do pokazywania prezentacji lub wideo.

Wyłącz tryb pełnoekranowy — wyłącza tryb pełnoekranowy w pokoju webinarowym.

Zablokuj linki na czacie — uczestnicy nie będą mogli dodawać odnośniki na czacie podczas wydarzenia.

Udostępnij linki na czacie — pozwala uczestnikom na dodawanie odnośników na czacie tekstowym podczas autowebinaru.

Zablokuj czat — czat będzie zablokowany dla uczestników.

Odblokuj czat — uczestnicy będą mogli pisać na czacie.

Jeśli chcesz skasować jakieś wydarzenie na liście, naciśnij przycisk х obok nazwy tego wydarzenia.

Możesz edytować zarówno kolejność, jak i samo wydarzenie. W tym celu naciśnij na wybrane wydarzenie na liście. Aby zmienić jego pozycję w kolejce, zmień czas w linii Wydarzenie rozpocznie się za. Aby zastąpić pokazywanie jednego slajdu lub wideo innym, wybierz potrzebny plik z listy rozwijanej.

Opcjonalnie możesz też dodać uczestników wirtualnych na swój autowebinar, to znaczy wymyślonych użytkowników.

Ważne! Wprowadzać zmiany do autowebinaru można nie później niż 15 minut przed początkiem, w przeciwnym razie nowe zmiany nie będą widoczne na tym webinarze.

Wirtualne użytkownicy

W ustawieniach autowebinaru możesz powiększyć listę gości za pomocą użytkowników wirtualnych, których wygenerował program. Dzięki temu Twoje realne gości będą czuć się jak uczestnicy wielkiego spotkania, nawet gdy przyjdzie ich niewiele. Wirtualne użytkownicy nie zajmują miejsc na webinarze.

Aby dodać użytkowników wirtualnych:

 1. W ustawieniach autowebinaru, w zakładce Uczestnicy zaznacz opcję Wykorzystaj użytkowników wirtualnych.
 2. W tym oknie wybierz, z jakiego generatora imion chcesz skorzystać: uproszczonego lub rozszerzonego.
 3. W uproszczonym generatorze wybierz, jakie imiona chcesz wykorzystać (polskie, angielskie), płeć (tylko mężczyźni, tylko kobiety, mężczyźni i kobiety) i napisz, ile chcesz dodać imion. W rozszerzonym generatorze imion zaznacz udział procentowy polskich i angielskich imion, mężczyzn i kobiet, imion w formacie „tylko imię” lub „imię i nazwisko”, wybierz państwa dla uczestników z listy i wprowadź ilość imion.
 4. Naciśnij przycisk Wygeneruj.
 5. Możesz usunąć imiona, które Ci nie pasują. W tym celu naciśnij krzyżyk obok takich imion. Masz też możliwość edytowania każdego imienia z listy. W tym celu kliknij dwukrotnie na użytkowniku wirtualnym i wprowadź potrzebne zmiany.
 6. Naciśnij przycisk Zapisz, aby zapisać zmiany w ustawieniach autowebinaru.

Następnie obok nazwy autowebinaru pojawi się czas, kiedy musi się zacząć ten webinar.

uczestnicy na autowebinarze

Wirtualne użytkownicy będą wchodzić do pokoju webinarowego oraz wychodzić z niego stopniowo.

Po autowebinarze wszystkie ustawienia pokoju webinarowego będą przywrócone do pierwotnego stanu.

Możesz dodać wirtualnych użytkowników na swój webinar “na żywo” korzystając z ustawień autowebinaru. W tym celu czas prowadzenia autowebinaru musi odpowiadać czasu, w którym masz zamiar prowadzić webinar “na żywo”. Dodaj uczestników wirtualnych i przekonaj się, że nie ma więcej żadnych zaplanowanych wydarzeń na autowebinarze.

Dodatkowe informacje

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie, które Cię interesuje, zapraszamy oznajmić się z innymi naszymi poradnikami oraz z filmami instruktażowymi.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na częste pytania.

Przeczytaj też nasze inne instrukcje:

MyOwnConference krok po kroku. Jak założyć konto na platformie do webinarów, skonfigurować pokój webinarowy, zaprosić prezenterów i uczestników, dodać materiały.

Zaproszenie uczestników. Wszystkie szczegóły zaproszenia uczestników na webinar. Linki wspólne i osobiste, landing page, formularz zapisu, baza subskrybentów, wysłanie zaproszeń i przypomnień.

Prowadzenie webinaru. Pokaz prezentacji, czat, ankiety, udostępnianie ekranu, nagrywanie webinaru, blokowanie uczestników.

Zamknięty webinar. Spersonalizowane linki oraz inne sposoby ograniczenia dostępu na webinar

Instrukcja dla uczestnika. Jak uczestniczyć w webinarze, jak zadać pytanie do prowadzącego, kwestie techniczne.

Aby się skontaktować z działem wsparcia klienta, naciśnij Konsultant online w prawym dolnym rogu na stronie głównej.

blank