FAQ: nagranie webinaru w MyOwnConference

nagranie webinaru

Z funkcji „nagranie webinaru” korzysta obecnie do 95% organizatorów transmisji. Plik z nagraniem wydarzenia można wysłać do uczestników, oglądać ponownie i wykorzystać jako szkolenia wideo, a nawet sprzedawać. Nic dziwnego, że organizatorom webinarów bardzo zależy, aby nagranie było w dobrej jakości i maksymalnie odpowiadało ich celom. Dzisiaj porozmawiamy o nagrywaniu webinarów w MyOwnConference.

Gdzie jest przechowywane nagranie webinaru i w jaki sposób można je wysłać do uczestników?

Nagrania webinarów są dostępne w panelu klienta w Kalendarzu zrealizowanych wydarzeń. 

W jaki sposób można wysłać nagranie do uczestników?

  1. W panelu klienta pobierz nagranie na komputer. Następnie możesz je edytować i wysłać w wygodny sposób. Na przykład załaduj plik na YouTube, Dropbox, Google Drive, a następnie podziel się linkiem z uczestnikami.
  2. Przed webinarem w ustawieniach zaawansowanych wybierz opcję automatycznego wysłania nagrania po zakończeniu wydarzenia. 
  3. Skopiuj ogólny link do nagrania i wyślij go do uczestników/ opublikuj w mediach społecznościowych lub na swojej stronie do swobodnego oglądania.
  4. Wyślij indywidualny link przez nasz system wysyłki. Jeśli wcześniej w ustawieniach webinaru nie zaznaczyłeś opcji “Indywidualne linki do oglądania nagrania”, to takie nagranie może zostać rozpowszechnione przez uczestników.
  5. Wyślij nagranie na czacie w pokoju webinarowym.

Jak pobrać nagranie?

Aby pobrać nagranie, wybierz w Kalendarzu datę webinaru i naciśnij ikonę nagrania.

Nagrania webinaru

Naciśnij przycisk Pobierz.

Nagranie webinaru

Aby pobrać nagranie w pokoju webinarowym, naciśnij przycisk Pliki, a następnie w zakładce Nagrania naciśnij Pobierz.

nagrania w pokoju webinarowym

Jak ustawić automatyczną wysyłkę nagrania?

Aby ustawić automatyczną wysyłkę nagrania z webinaru, podczas konfiguracji webinaru wejdź do Ustawień zaawansowanych. Otwórz zakładkę Maile i zaznacz opcję Mail po zakończeniu webinaru i Dodaj nagranie do maila. Tu możesz wybrać, które kategorie uczestników otrzymają nagranie. 

Wysłać nagranie po webinarze

W mailu uczestnicy dostaną nieedytowane nagranie.

Jak zabezpieczyć nagranie przedrozpowszechnieniem?

W internecie trudno zachować 100% ochrony przed rozpowszechnieniem jakiegoś materiału. Ale aby zmniejszyć prawdopodobieństwo rozpowszechniania, włącz opcję Indywidualne linki do obejrzenia nagrania w Ustawieniach zaawansowanych przed webinarem. 

Aktywacja przycisku “Indywidualne linki do obejrzenia nagrania” sprawia, że jeśli wyślemy uczestnikom link do nagrania webinaru, to nie będą oni mieli możliwości udostępnienia go osobom trzecim. W takim przypadku będzie ich obowiązywała konieczna weryfikacja przez e-mail.

Jak mogę edytować wideo przed wysłaniem go do uczestników?

Możesz skorzystać z edytora MyOwnConference lub pobrać link i edytować za pomocą innego edytora wideo.

Czy mogę ograniczyć link do nagrania na określony czas?

Tak, możesz wybrać okres od 1 do 14 dni.

W tym celu kopiując link do nagrania, zaznacz, jak długo uczestnicy będą mieli możliwość oglądania pliku. Czas liczy się od momentu stworzenia linku. 

Czy mogę wysłać link, którego termin ważności jest nieograniczony? 

Tak. W tym celu wejdź do Ustawień zaawansowanych. Podczas planowania webinaru otwórz zakładkę Maile i zaznacz opcję Mail po zakończeniu webinaru i Dodaj nagranie do maila. Tylko ten link nie ma daty ważności.

Jaki jest czas przechowywania nagrania na platformie do webinarów?

Czas przechowywania nagrania dla każdego planu taryfowego wynosi 180 dni (6 miesięcy). Po upływie tego terminu materiał zostanie automatycznie usunięty. Ile jeszcze czasu pozostało do trwałego usunięcia nagrania w systemie? Takie informacje znajdziesz w sekcji nagrań. 

Aby po tym okresie nagrania nie zniknęły, przenieś je do sekcji Wideo i audio, lub pobierz je i prześlij, na przykład, na dysk Google.

Jaki jest limit nagrań do przechowywania na platformie?

Liczba nagrań jest nieograniczona.

Nagrania webinarów nie zajmują miejsca w chmurze, jeśli znajdują się w sekcji Nagrania webinarów.

Nie chcę, żeby w nagraniu widać było czat. Jak go usunąć?

Każdy użytkownik sam decyduje, jak będzie wyglądać nagranie webinaru. Aby czat lub inne elementy nie trafiły do nagrania, należy zaplanować webinar i wejść w ustawienia zaawansowane.

Następnie należy otworzyć zakładkę Nagranie i wybrać obszar pokoju webinarowego, który będzie nagrywany. Na przykład możemy nagrać tylko obraz i dźwięk z kamery albo cały pokój z wyłączeniem czatu lub listy uczestników.

Ustawienia nagrania konferencji

Czy w nagraniu będzie wideo puszczane z YouTube?

Tak, jeśli wyraziłeś zgodę na nagrywanie obszaru pokazywania plików.

W sytuacji, gdy organizator webinaru traci połączenie z internetem podczas transmisji, czy takie nagranie zostanie zapisane?

Jeśli taki błąd połączenia trwa tylko kilka sekund, to nagranie webinaru zostanie przedłużone automatycznie. Jeśli przerwa trwała dłużej, wtedy nagranie będzie składać się z dwóch części. Potem możesz połączyć je za pomocą dowolnego edytora wideo.

Dlaczego webinar nie nagrywa się automatycznie?

W planach od 300 miejsc masz opcję Automatycznego nagrywania w pokoju webinarowym. Włącz tę opcję, wtedy nagrywanie będzie uruchamiać się automatycznie po tym, jak do pokoju wejdzie ktoś z prezenterów. W mniejszych planach, aby zacząć nagrywanie, prezenter musi nacisnąć przycisk Nagraj.

Jak nagrać webinar w najlepszej jakości 4K?

Jakość 4K lub Ultra HD jest dostępna dla planów taryfowych od 500 uczestników. Dla pozostały płatnych planów: od SD do Full HD.

Oprócz tego na jakość nagrania ma wpływ jakość i prędkość połączenia internetowego.

Jak nagrywać webinar, jeśli mam niską prędkość internetu?

Jeśli połączenie internetowe jest niestabilne, to warto na wszelki wypadek nagrać spotkanie za pomocą rejestratora ekranu. 

Jaka jest maksymalna długość jednego nagrania?

Jedno nagranie w płatnych planach może trwać bez przerwy do 10 godzin.

W przypadku konta darmowego maksymalna długość jednego nagrania wynosi 20 minut.

Jak ukryć nagranie?

Jeśli nie chcemy, by inni prowadzący widzieli nagranie w pokoju webinarowym, to możemy je ukryć. Należy wybrać nagranie, a następnie kliknąć przycisk w kształcie oka.

Polecamy wpis: Jak poprawić dźwięk na webinarze lub wideokonferencji? Sposób na nieskazitelny dźwięk

Spodobał ci się ten post? Podziel się!