20 najlepszych wpisów o przygotowywaniu i prowadzeniu webinarów w 2018 roku

webinar najlepsze wpisy

Stworzyliśmy wspaniały zestaw z artykułów, którego celem jest omówienie wszystkich etapów planowania, prowadzenia i promocji webinarów. Tu znajdziesz tylko najlepsze podpowiedzi i instrukcje dla swoich wydarzeń. Otóż 20 wpisów, jak zorganizować skuteczny i zyskowny webinar.

Jak przygotować webinar. Co jest najważniejsze w planowaniu

przygotowywanie webinaru

Jak przygotować pierwszy webinar. Krótki przewodnik

Myślisz, że przygotowywanie webinaru to długi i nudny proces? Tylko, jeśli chcesz wszystko skomplikować. Często naszym klientom zależy na tym, by jak najszybciej przygotować webinar, pomijając zbędne kroki i techniczne szczegóły. Tu przeczytasz o najważniejszych sprawach, o które masz zadbać, by bardzo szybko i skutecznie przygotować pierwszy webinar.

Prowadzenie webinaru: kompletny przewodnik przygotowania szkolenia

Tylko zastanawiasz się nad prowadzeniem webinarów i nie wiesz, od czego masz zacząć? Przygotowaliśmy szczegółową instrukcję z przygotowania webinaru, z którą nic nie pominiesz.

Planowanie webinaru dla bystrzaków

Ten wpis jest dla tych osób, które już zrobili niejedno wydarzenie online i znają o tym prawie wszystko.  Nieoczywiste techniki i niestandardowe zalecenia.

Jak stworzyć landing page dla webinaru i niczego nie spartaczyć?

Checklista stworzenia skutecznego landingu, która pomoże konwertować więcej użytkowników. Trzymaj to zawsze pod ręką, kiedy pracujesz nad landing page samodzielnie lub piszesz zadanie techniczne dla dizajnera.

Jak napisać scenariusz webinaru?

Chcesz zrobić webinar, ale nie wiesz, jak to się robi? Co mówić na webinarze? Od czego zacząć wystąpienie? Przygotowaliśmy przykład scenariusza do webinaru i przydatne wskazówki, dzięki którym potrafisz łatwo przeprowadzić webinar.

Webinar, który okaże się sukcesem. Jaki wybrać temat webinaru?

Jak wybrać temat, który będzie ciekawy i popularny wśród odbiorców. Porady dla początkujących i fachowców w branży webinarów.

Ćwiczenia głosowe. Jak mówić wyraźnie?

Większość prezenterów webinarów nie jest profesjonalnymi mówcami, ale wyraźny i przyjemny głos jest ważny na każdym wystąpieniu. Przygotowaliśmy 5 ćwiczeń i 10 łamańców językowych, by szybko i skutecznie rozgrzać aparat mowy przed webinarem. Jeśli poświęcisz parę minut na ćwiczenia głosu, na pewno będziesz brzmiał wyraźnie i przekonująco.

Jak wybrać najlepszą platformę do webinarów

Platforma do webinarów czy YouTube live — co wybrać?

Chcesz prowadzić transmisje na żywo, ale nie wiesz, jaką wybrać platformę? Co jest lepsze: profesjonalny serwis webinarowy lub popularny YouTube? W tym artykule napisaliśmy o plusach i minusach każdego z tych wariantów tak, aby łatwiej Ci było wybrać optymalny wariant.

System do webinarów: jak wybrać?

Co jest najważniejsze, kiedy wybierasz program do webinarów? Czy zawsze cena oznacza jakość? Mówimy o szczegółach wyboru systemu do webinarów.

Platforma do webinarów, która spełni Twoje oczekiwania

W tym artykule omówimy 10 najpopularniejszych platform do webinarów w Polsce, z których będziesz mógł wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak prowadzić webinar

prowadzenie webinaru

W poszukiwaniu storytellingu. Jak wykorzystać storytelling na webinarze?

Storytelling — to strategia pozyskiwania klientów za pomocą opowiadania prawdziwych i wymyślonych historii o swoim biznesie, marce, usługach. Robi się to, aby inspirować, motywować i zaimponować publiczności. We wpisie znajdziecie kilka wariantów wykorzystania storytellingu na webinarze wraz ze szczegółowymi instrukcjami.

Webinary w e-learningu. Po co to komu?

Co ma zrobić wykładowca czy szkoleniowiec, by przyciągnąć i skupić studentów na treningu? Jak uczyć za pomocą webinarów? Jak wykorzystać wideo i inne narzędzia w e-learningu. Przykłady.

Jak przeprowadzić live, aby widzowie nie zasnęli z nudów

Każdy prowadzący webinaru marzy o tym, by jego kurs został prawdziwą ekscytującą podróżą, a uczestnicy słuchali cały czas z ciekawością. To też prawdziwe wyzwanie dla webinarów i live’ów. Szukamy skutecznych sposobów, które nie pozwolą studentom zasnąć na webinarze.

Jak promować wydarzenie

promocja w instagramie

Promocja wydarzenia na Facebooku krok po kroku

Załóżmy, że zdecydowałeś się na zorganizowanie konferencji, szkolenia lub webinaru i chcesz, aby więcej osób wzięło udział w Twoim wydarzeniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowe instrukcje dotyczące promocji wydarzeń na Facebooku.

Instagram jako narzędzie do promocji webinarów i wydarzeń. Jak przyciągać użytkowników?

Wszyscy piszą o tym, jak promować strony lub sklepy internetowe na Instagramie. Ale ta sieć społecznościowa nadaje się również do marketingu wydarzeń. Postanowiliśmy wypełnić lukę i napisaliśmy artykuł na temat promocji webinarów na Instagramie.

Jak zoptymalizować wyniki

Co robić, jeśli na webinarze jest mało uczestników?

Oczekiwałeś, że zobaczysz na webinarze minimum kilkaset zainteresowanych uczestników, a w rzeczywistości przyszło zaledwie kilkanaście? Zidentyfikowaliśmy 6 powodów, dla których tak się dzieje, i podaliśmy sposoby rozwiązania tych problemów.

Dlaczego webinary nie działają? 15 przyczyn niepowodzenia

Najczęstsze błędy, popełnianych przez organizatorów i prowadzących webinarów.

Pomocy! Dlaczego CTA nie działa?

CTA (call to action) lub wezwanie do działania pomaga w osiągnięciu celów. Ale co robić, jeśli CTA nie działa tak, jak chciałeś? Szukamy odpowiedzi w artykule.

Jak zwiększyć konwersję i sprzedaży na webinarze?

Zestaw kejsów od Neila Patela, Russella Brunsona i Ewy Wysockiej o tym, jak zwiększyć skuteczność webinarów i zyskać więcej konwersji.

Co robić po webinarze

zadania po webinarze

Webinar się skończył. 7 pomysłów, co robić dalej

Po webinarze nie wystarczy wysłać link z nagraniem do uczestników. Aby wydarzenie było na 100% udane, masz jeszcze trochę popracować. Co masz zrobić? Znajdziesz tu 7 sprawdzonych pomysłów.

Nagrywanie webinaru. Jak o to zadbać?

Może myślisz podobnie jak większość początkujących szkoleniowców: Co może być łatwiej — naciśnij kilka przycisków, a nagranie jest gotowe. Nic bardziej mylnego. W artykule omówiono niuanse, na które masz zwrócić uwagę, aby uzyskać wysokiej jakości nagranie z webinaru.

Przyjemnej lektury i skutecznych webinarów!

 

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.