9 skutecznych tematów dla webinaru

temat dla webinaru

Określenie tematyki webinarów dla początkującego prowadzącego to całkiem niełatwe wyzwanie. Trzeba dobrze rozumieć, że temat webinaru ma być interesujący i ponadto dobrze się sprzedawać. Proponujemy Ci dzisiaj 9 tematów, które są trendami w branży webinarowej — najczęściej wywołują gorące dyskusje, są najczęściej odwiedzane i sprzedawane.

Zarządzanie funduszami osobistymi

Bez wątpienia temat dla webinaru, który dotyczący pieniądza niepokoi każdego nie zwracając uwagi na płeć, pozycję społeczną lub zamieszkanie. Każdy chce większych zarobków i nauczyć się rozsądnie wydawać pieniądze. Ten temat jest dobry dlatego, że jest uniwersalnym, możesz prowadzić webinary o różnych tematach, np. o ekonomii finansów rodzinnych, czy o handlu na Forex.

Biznes

Biznes informacyjny i sklepy internetowe są najpopularniejszymi tematami na biznes-webinarach. Chociaż, problemy działalności offline to też niezły pomysł dla webinarów.

Sprzedaż

To logiczna kontynuacja poprzedniego tematu. Sprzedaż — to podstawa jakiegokolwiek biznesu. Przedsiębiorca chętnie zapłaci za efektowne i skuteczne metody zwiększenia sprzedaży.

Marketing

Dzisiaj biznes masowo rozwija się w Internecie. To wywołuje wielką ilość pytań: jakich sposobów promocyjnych lepiej używać, jak działa reklama internetowa, jak zwiększyć efektywność strony i wiele innych.

Relacje międzyludzkie

Zainteresowanie relacjami międzyludzkimi pojawia się zawsze od czasu istnienia społeczeństwa. Ale i teraz ten temat nie traci swojej aktualności. Jak dobrze wyjść za mąż, jak zbudować harmonijną rodzinę, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty — właśnie te tematy zbierają wokół siebie setki uczestników webinarów.

Rozwój osobisty

Wielu ludzi już zrozumiało, że najlepsze inwestycje, które mogą zrobić to inwestycje w siebie. Dlatego chętnie się wszystkiego uczą i się rozwijają. Time management, produktywność, rozwijanie pamięci, motywacji, wyznaczanie celów, myślenie pozytywne to jeszcze niepełna lista tematów, którym można poświęcić webinar.

Dizajn i technologie

Można prowadzić webinary na tematy specjalistyczne (na przykład tworzenie stron lub technologie 3D), ale można też wybrać mniej specjalizowane zagadnienia — jak zrobić efektywną prezentację, praca w Photoshop, na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz komputer, telefon itp.

Języki obce

W epoce globalizacji, w czasie której żyjemy, znajomość jednego lub dwóch języków jest obowiązkową. Ale ludzie nie zawsze mają czas i możliwość uczęszczania na kursy lub korepetycję. W takim przypadku webinary są po prostu nie do zastąpienia. Więc jeśli dobrze znasz jakikolwiek język obcy i masz zdolności nauczycielskie, śmiało wybieraj ten temat dla swoich szkoleń online.

A o nowych trendach w e-learningu możesz przeczytać na tej stronie.

Styl życia

Zdrowe odżywianie, diety, wegetarianizm, joga, medytacja — razem ze wzrostem popularności zdrowego stylu życia, rośnie i liczba uczestników na webinarach poświęconych tym tematom.

Bez względu na to, jaki temat wybrałeś, najważniejsze to staranne przygotowanie i szczegółowe opracowanie wszystkich etapów zorganizowania webinaru.

Blog platformy do webinarów MyOwnConference. Porady z organizowania, prowadzenia i promocji perfekcyjnego webinaru.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0