Co to jest webinar?

Co to jest webinar

Webinar lub webinarium to prezentacja, lekcja, seminarium lub trening zorganizowany za pomocą technologii webcast. Można go nazwać analogiem zwykłego seminarium, tylko że można go prowadzić na odległość, przez internet.

Według Wikipedii webinar to rodzaj internetowego seminarium, który umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi.

Webinar — co to jest?

Webinaria to sposób na kontakt z klientami lub studentami. Idealnie nadają się do prowadzenia szkoleń i prezentacji internetowych.

Charakterystyczną cechą webinarów jest interaktywność — to znaczy możliwość dyskutować, wysyłać i odbierać informację w czasie rzeczywistym.

Podstawowe możliwości webinarów:

 • wielostronna konferencja;
 • możliwość ładowania i oglądania prezentacji i wideo;
 • czat tekstowy;
 • wirtualna tablica;
 • ankietowanie i głosowanie;
 • współdzielenie ekranu swojego komputera;
 • nagrywanie transmisji i możliwość oglądać go wielokrotnie.

Jak wybrać najlepszy program do webinarów. Porównanie cen i funkcji

Zalety webinarów

Seminaria online są wygodne jak dla prowadzących, tak i dla uczestników. Chyba dlatego taka forma wydarzeń online staje się co rok bardziej popularna. Webinary pomagają prowadzić konferencje i spotkania w wygodniejszy i efektywniejszy sposób. Każdy człowiek może prowadzić naradę lub uczestniczyć w webinarze tuż przy biurku w pracy, lub w domu. I nie ma różnicy czy jesteś w delegacji służbowej, czy na urlopie. Można już się nie martwić o wynajęciu sali, o przerwach na kawę i dojazdach, aby prowadzić konferencję, masz tylko parę raz kliknąć myszką!

Zobacz inne nasze wpisy:

Webinary jak narzędzie internet-marketingu
Jak zarabiać na webinarach?

Czego potrzebujesz do webinaru?

webinar jak wygląda

Dla prowadzenia webinaru nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania i sprzętu. Aby zacząć konferencję online wystarczy mieć komputer podłączony do Internetu, kartę dźwiękową, głośniki i mikrofon. Dobra wiadomość: prawie każdy nowoczesny komputer ma wszystko niezbędne. Co najważniejsze, nie musisz posiadać jakiejś technicznej wiedzy. Jeśli umiesz korzystać z wyszukiwarki i oglądać wideo na YouTube, to prowadzenie webinaru nie będzie dla Ciebie trudne.

Mogą Ci się spodobać nasze posty:

Jak przygotować pierwszy webinar. Krótki przewodnik
6 wskazówek dla początkującego trenera online

W tym artykule podaliśmy instrukcję uczestniczenia w webinarze oraz listę możliwości, które są dostępne na webinarze dla zaproszonych uczestników.

Jeśli chcesz, aby Twoje spotkanie było zorganizowane w pełni profesjonalnie i było efektywne, musisz rzetelnie wybierać pokój webinarowy, w którym będziesz prowadzić swoje szkolenia. Dobry zestaw słuchawkowy z mikrofonem też się przyda. Ale warto pamiętać, że sprzęt to nie jest najważniejsza rzecz. Webinar to poważne wydarzenie, a jego sukces zależy też od przygotowania i umiejętności oratorskich.

Polecamy przeczytać artykuł Instagram jako narzędzie do promocji webinarów i wydarzeń.

Rozpocznij swoją przygodę z webinarami. Załóż darmowe konto na platformie do webinarów MyOwnConference i przetestuj wszystko. Możesz korzystać ze wszystkich możliwości naszej platformy na stałe bez limitu.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
6