4 powody, dla których warto polubić edukację zdalną

edukację zdalną

Kiedy mówi się o edukacji zdalnej, niektórzy patrzą na to dość sceptycznie. Mają wątpienia co do efektywności i prestiżu tej nauki w porównaniu do edukacji tradycyjnej. Mimo tego różne formy edukacji online stają się coraz bardziej popularnymi z każdym rokiem. Są ku temu powody. Dzisiaj przeczytasz o 4 kluczowych czynnikach, dzięki którym na pewno docenisz zalety i polubisz edukację zdalną.

1. Studiując zdalnie, możesz zdobyć wyższe wykształcenie

Minął już ten czas, kiedy nauka online kojarzyła się tylko z kursem języka obcego i treningiem rozwoju osobistego. Teraz za pomocą edukacji zdalnej można zdobyć wyższe wykształcenie prawie na każdym kierunku, chociaż mało kto o tym wie i korzysta z takiej opcji.

Wiele uczelni mają specjalne platformy online, które pozwalają na to, by studenci studiowały wybrane przedmioty po rekrutacji. Na takiej platformie są kursy online na cały rok. W zależności od uczelni mogą to być materiały tekstowe, audio lub lekcje wideo.

Po opanowaniu każdego tematu wiedzę studentów sprawdzają za pomocą testów, sprawdzianów pisemnych i laboratoryjnych, których wyniki mają wpływ na oceny końcowe.

Zdobyć wykształcenie online proponuje wiele uniwersytetów znanych na całym świecie. Na przykład, Londyńska Szkoła Biznesu i Finansów, Uniwersytet Stanforda, francuska politechnika École Polytechnique już dawno korzystają z tej formy nauczania.

W Polsce studia online oferuje ponad 100 uczelni, ale zajęcia nie są całkowicie internetowe — student musi uczyć się tradycyjnie około 40 proc. czasu i być obecnym na egzaminach kończących semestr.

Niewątpliwą zaletą nauki na odległość jest jej koszt. Edukacja zdalna jest znacznie tańsza niż tradycyjna nauka na uniwersytecie. Da się zaoszczędzić również na zakwaterowaniu, jeśli student mieszka daleko od uczelni.

2. Edukacja online może być równie skuteczna, jak i edukacja tradycyjna

Ostatnie badania udowodnili, że nauka zdalna jest nie gorsza niż edukacja w pełnym wymiarze godzin.

Specjalne narzędzia sprawiają, że nauka online jest interaktywna i efektywna. Na przykład, taka forma nauczania jak webinar zawiera wiele możliwości dla skutecznego przyswajania wiedzy. Na czacie i za pomocą kamery studenty mogą komunikować między sobą i wykładowcą w czasie rzeczywistym. Funkcja “pokaz ekranu” pozwala wygodnie analizować wykresy, tabele, działanie programów, które pokazuje wykładowca.

3. Możesz się uczyć i pracować jednocześnie

Zdalnie możesz studiować na kilku kierunkach jednocześnie, zdobywać kolejne wykształcenie wyższe. Do tego nie musisz robić przerwy lub rezygnować z pracy, brać cały czas zwolnienia.

W czasie wolnym możesz uczyć się online, a zdobytą wiedzę natychmiast stosować w pracy. Chyba się zgodzisz, że jest to bardzo wygodne.

4. Wybierasz swoje tempo i miejsce do nauki

Student może dołączyć się do kursu online z każdego miejsca, gdzie jest internet. Na szczęście dzisiaj nie mamy z tym dużo kłopotu. Słuchać lekcje wideo, zdać test, rozmawiać z profesorem, uczestniczyć w webinarach można za pomocą smartfona w drodze, w podróży lub podczas przerwy na lunch.

Kolejną ważną zaletą jest to, że student może wybrać swoje własne tempo. Ktoś chce skupić się na nauce i przygotować się do egzaminu jak najszybciej, a ktoś nie ma ochoty się śpieszyć. Dzięki edukacji zdalnej każdy potrafi wybrać takie tempo, które jest wygodne i odpowiednie, co więcej nie będzie to miało tak wielkiego wpływu na wyniki.

Podsumowując. Napisaliśmy tylko o 4 kluczowych czynnikach, które pokazują zalety edukacji zdalnej. Oczywiście, każda forma nauczania ma swoje wady, szkolenia online też. Ale w przyszłości edukacja online będzie coraz bardziej wybieraną formą w strukturze wykształcenia. Dlatego czas więc na to spojrzeć uważnie.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.