faq

Na początku tego roku zdecydowaliśmy publikować w tym blogu najczęściej zadawane pytania miesiąca, dotyczące korzystania z serwisu webinarowego MyOwnConference. W lutym otrzymaliśmy od was ponad 700 pytań. 10 najpopularniejszych i aktualnych jest w dzisiejszym blogu.

1. Jaki program można wykorzystać do otwierania historii wiadomości?

Historia wiadomości jest zapisywana w formacie CSV. Taki format pliku można otworzyć w Microsoft Excel, Open Office, Google Docs lub w Notatniku.

2. Byłem zmuszony zmienić czas webinaru. Czy mogę umieścić ogłoszenie o takich zmianach podczas wejścia do pokoju webinarowego?

Tak. W takim celu w panelu sterowania w rozdziale „Mój webinar” naciśnij na przycisk „Ustawienia”. Następnie wejdź do zakładki „Powitanie”. W oknie dialogowym umieść wiadomość o tym, że data webinaru została zmieniona. Usuń opcję naprzeciwko pola „Pozwolenie wejścia do webinaru”, żeby użytkownicy nie mogli wejść do pokoju webinarowego.

powitanie

3. Jak zmienić tło interfejsu w pokoju webinarowym?

Otwórz w panelu sterowania rozdział „Mój webinar” i naciśnij przycisk „Ustawienia”. Wejdź do zakładki „Wygląd zewnętrzny”. W polu wybierz jeden z 18 schematów. Zapisz zmiany, naciskając przycisk „ОК”.

4. Czy mogą uczestnicy wchodzić na webinar przez iPad?

Tak. W tym celu muszą pobrać z Apple AppStore i zainstalować przeglądarkę Puffin.

5. Jak zmienić link do pokoju, aby on obejmował nazwę firmy?

Wybierz rozdział „Mój webinar” w panelu sterowania. Naciśnij przycisk „Ustawienia”. W polu „Ogólne” wprowadź nazwę firmy lub inne słowo, które zostanie umieszczone w linku na twój webinar, w polu „Linki do webinaru”.

link do webinaru

6. Jak zaprosić uczestnika webinaru do dialogu?

Na liście użytkowników wskaż kursorem na ikonę obok imienia uczestnika, któremu chcesz przekazać głos. Naciśnij ikonę „Zaproszenie do dialogu”. W wyświetlanym oknie potwierdź swoje zamiary. Uczestnik otrzyma wiadomość o tym, że został zaproszony do transmisji na żywo. Po wyrażeniu zgody użytkownik będzie mógł mówić na webinarze.

7. Nie działa przycisk nagrania, co robić?

Musisz oczyścić pamięć (cache) w przeglądarce. Dowiedzieć się, jak to zrobić, można przy pomocy przeglądarki, której używasz.

8. Jeżeli podczas webinaru naciśnie się pauzę, nagranie zostanie wstrzymane, a później automatycznie odnowione, czy muszę uruchamiać webinar ręcznie?

Nagranie odnowi się automatycznie. Czas pauzy w nagraniu nie będzie włączony. Zapis zawiera tylko transmisję.

9. Czy można dodać dodatkowe pole, oprócz imienia i nazwiska, na stronie wejścia do pokoju webinarowego dla uczestników?

W samym serwisie webinarów takiej możliwości nie ma. Jednak możecie skorzystać z integracji serwisu na swoją stronę internetową i dodać to pole, które wam jest potrzebne.

10. Chcę zapłacić za korzystanie z serwisu na rok, jednak latem korzystać z niego nie będę. Co mam zrobić, żeby nie płacić na próżno?

Możemy zamrozić dodanie serwisu na letnie miesiące, a potem przedłużyć użycie MyOwnConference na tyle czasu ile nie korzystaliście z systemu.