MyOwnConference krok po kroku

Zorganizować webinar krok po kroku

 

Rejestracja. Gdzie zorganizować webinar?

Postanowiłeś prowadzić webinary.

Platforma MyOwnConference nada Ci wszystko, czego potrzebujesz do zorganizowania webinaru: pokój webinarowy, korzystne narzędzia, kwalifikowaną pomoc techniczną.

Z tego przewodnika dowiesz się, jak dokonać ustawień pokoju webinarowego, dodać prowadzących i potrzebne do prowadzenia wydarzenia materiały.

Na początek musisz zarejestrować pakiet próbny na naszej stronie w rozdziale Rejestracja lub kupić jeden z pakietów, podanych na stronie “Pakiety i ceny.

 

Aby dokonać rejestracji, możesz wprowadzić swoje imię i adres poczty elektronicznej lub zarejestrować się poprzez jedno kliknięcie przycisków portali społecznościowych Facebook lub Google+.

Po dokonaniu rejestracji dostaniesz dane, potrzebne do wejścia do Twojego konta.

Aby wejść do konta na stronie MyOwnConference, wybierz rozdział „Wejście” lub skorzystaj z linka https://cp.myownconference.com/pl.

 

Jak stworzyć i zorganizować webinar?

Pokój webinarowy to web strona, na której prowadzono webinar, konferencję online lub naradę i faktycznie jest to analogiem sali konferencyjnej. Prowadzący może podobnie jak w klasie, demonstrować materiały dodatkowe, pozostawiać uwagi na specjalnej tablicy interaktywnej, korzystać ze wskaźnika. Uczestnicy mogą swobodnie komunikować z prowadzącym poprzez zadawanie pytań na czacie lub korzystając z mikrofonu.

Zwróć uwagę, dostajesz nie jeden webinar, nie serię webinarów, lecz miejsce, gdzie możesz prowadzić swoje spotkania bez ograniczeń w ciągu wybranego okresu.

Ten pokój jest zawsze dostępny do odwiedzenia, jeśli nie skonfigurujesz go inaczej.

Aby stworzyć webinar w swoim pokoju webinarowym, dokonaj kolejnych kroków:

 1. Wybierz rozdział “Mój webinar” w panelu użytkownika;
 2. dokonaj i zapisz ustawienia webinaru.

 

Dla pakietów z kilkoma pokojami:

 1. wybierz rozdział “Moje webinary” w panelu użytkownika;
 2. naciśnij przycisk “Stwórz nowy webinar”;
 3. dokonaj i zapisz ustawienia webinaru.

Podstawowe ustawienia pokoju webinarowego

Dowiedz się więcej szczegółów na temat dostępnych ustawień w MyOwnConference.

Zawsze możesz zmienić preferencje swojego webinaru jak w rozdziale „Mój webinar”, tak i w Panelu Klienta. W tym celu naciśnij “ustawienia” pod nazwą webinaru.

 

Ustawienia ogólne

Najpierw wprowadź informacje w polach zakładki “Ogólne” w ustawieniach swojego pokoju webinarowego.

Temat webinaru — nazwa webinaru, którą można zobaczyć w swoim pokoju. Możesz zmieniać temat dowolną ilość razy.

Link do webinaru — odnośnik do pokoju webinarowego. Zmienia się tylko ostatnia część odnośnika. Na przykład, jeśli napisać test, wtedy odnośnik będzie wyglądał jako:

https://go.myownconference.pl/test.

 

Jeśli zmienisz link do webinaru, poprzedni link już nie będzie aktywny. Nie zmieniaj linku do webinaru podczas spotkania, ponieważ go uczestnicy będą usunięte z pokoju webinarowego.

 

Hasło do webinaru — hasło służące do wejścia do Twojego pokoju webinarowego. Możesz ustalić lub zmienić hasło. Jeśli zostawisz to pole puste, pokój nie będzie wymagać podania hasła do wejścia.

Google Analytics ID — pozwala podłączyć statystyki Google Analytics do pokoju webinarowego i śledzić statystyki odwiedzin Twojego webinaru za pomocą Google Analytics.

Yandex Metrics ID — pozwala podłączyć statystyki Yandex Metrics do pokoju webinarowego i śledzić statystyki odwiedzin Twojego webinaru za pomocą Yandex Metrics.

Język domyślny — język interfejsu. Możesz wybrać, w jakim języku będą wyświetlone podpisy w Twoim pokoju webinarowym. Jeśli zaznaczysz opcję “automatycznie”, pokój sam wyznaczy język dla każdego użytkownika. Oprócz tego podczas wejścia do pokoju uczestnik może sam wybrać pasujący mu język.

Aktywować osadzoną na stronie wersję — włącza funkcję integracji platformy na Twojej stronie.

Ustawienia dla uczestników

W zakładce “Ustawienia globalne” możesz wybrać, jakie opcje będą dostępne dla uczestników webinaru. Uczestnicy będą mogli korzystać z możliwości, które wybierzesz i zaznaczysz w tym oknie. Jeśli zaznaczyłeś opcję, jest ona włączona.

Polecamy włączyć czat, pokazywanie listy uczestników i możliwość zadawania pytań oraz możliwość poprosić o zabranie głosu, w tym celu przekonaj się, że zaznaczyłeś takie opcje:

 • Pokaż przycisk Mów teraz,
 • Zrób listę uczestników widoczną,
 • Pokaż przycisk Pytanie do prezentera,
 • Pokaż przycisk Poproś o zabranie głosu,
 • Pokaż czat tekstowy.

 

 

Zobaczmy wszystkie dostępne opcje.

Pokaż liczbę dostępnych miejsc — podczas wejścia do pokoju webinarowego uczestnicy widzą, ile jest jeszcze wolnych miejsc.

Wyłącznie unikalne imiona podczas wejścia — goście o dwóch jednakowych imionach nie potrafią wejść do pokoju webinarowego.

Pozwól na udostępnianie linku do webinaru — uczestnicy webinaru po otrzymaniu linku do pokoju webinarowego mogą dzielić się nim z innymi.

Zrób listę uczestników widoczną — uczestnicy webinaru mogą widzieć siebie na liście. Dla prowadzących ta lista jest zawsze widoczna.

Pokaż flagi na liście uczestników — obok każdego uczestnika będzie umieszczona flaga kraju, z którego on uczestniczy w webinarze.

Pokaż przycisk Mów teraz — uczestnicy mogą rozmawiać w trakcie transmisji, nacisnąwszy przycisk “Mów teraz”.

 

Nawet jeśli ta opcja jest wyłączona, prowadzący ma możliwość zaproszenia uczestników do dialogu.

 

Pokaż przycisk Pytanie do prezentera — uczestnik może wysłać pytanie osobiście do prowadzącego.

Pokaż przycisk Poproś o zabranie głosu — uczestnik może zawiadomić prezentera o swoim zamiarze zabrać głos.

Pokaż czat tekstowy — uczestnicy mogą widzieć i korzystać z czatu tekstowego.

Zapisuj krótkie, nawet nieznaczące wiadomości (+/- itd.) — pozwala zapisać nawet najmniejsze powiadomienia w czacie.

Wyłącz odtwarzacz multimedialny w czacie tekstowym — wyłącza możliwość odtwarzania plików wideo i audio w czacie.

 

Jeśli ta opcja jest zaznaczona, odnośnik na każdy plik multimedialny będzie pokazywany jako link. Jeśli odznaczysz tę opcję, odnośniki będą wyświetlone jako obiekty do oglądania.

 

Pokaż przyciski dla sieci społecznych — pozwala uczestnikom zalogować się na webinar za pomocą portali społecznościowych, nacisnąwszy na odpowiedni przycisk.

Poproś uczestników o wprowadzenie adresu poczty elektronicznej — pozwala zmienić formularz rejestracji uczestników tak, żeby podawali oni swój adres e-mail.

Możesz też zaproponować uczestnikom, by wprowadzali swoją nazwę użytkownika Skype’a, a nawet zabronić dostępu na webinar użytkownikom, którzy nie napiszą swój adres e-mail lub nazwę użytkownika Skype’a.

Opcja Automatycznie rozpocząć nagrywanie w pokoju pozwala Ci więcej nie martwić się o tym, że zapomniałeś nagrać webinar.

Ustawienia dla uczestników w czasie nieobecności prezenterów aktywują się wtedy, kiedy w pokoju nie ma żadnego z prezenterów, ale są już uczestnicy.

Pokaż przycisk Mów teraz — uczestnicy będą mogli rozmawiać w eterze.

Pokaż czat tekstowy — dla uczestników będzie dostępny czat tekstowy.

Jak spersonalizować pokój

W zakładce “Widok zewnętrzny” w ustawieniach webinaru możesz zmienić wygląd pokoju wedle swojego smaku.

 • Jeśli zaznaczysz opcję Użyj minimalistycznego designu, wtedy ikony przycisków dla Twoich uczestników będą zminimalizowane, oprócz tego nie będą widzieć podpisów do nich.
 • W polu Temat wybierz jeden z 18 kolorów.
 • Wybierz, gdzie będzie znajdować się obraz z Twojej kamery w linii Pozycja kamery.
 • W polu Obrazek podczas wejścia możesz wybrać obraz, na jego tle będzie umieszczono formularz wejścia na webinar.
 • Ustaw Obrazek w tle dla nagrywanych webinarów. W trakcie prowadzenia webinaru nie będzie ona widoczna dla uczestników.
 • Wybierając logo i baner do webinaru, możesz załadować obrazek ze swojego komputera. Baner będzie umieszczony w górze pokoju. Logo będzie umieszczone w lewym górnym rogu, ale nie będzie go widać w trybie minimalistycznego designu.
 • W pola Link do banera oraz link do loga można wprowadzić adres strony, na którą trafią uczestnicy po kliknięciu na baner lub logo.
 • W pole Strona po wylogowaniu można wpisać adres strony, na którą będą przekierowani uczestnicy webinaru po tym, jak nacisną “Wyjście”, w prawym górnym rogu pokoju webinarowego. Ta strona może otwierać się w nowym oknie, w tym celu zaznacz poniżej opcję Otwórz w nowym oknie.

 

Zwróć uwagę na rekomendowany optymalny rozmiar dla obrazków. Dla Obrazka podczas wejścia wybieraj obraz o jak największym rozmiarze.

 

Jak ustawić przywitanie

Wiadomość powitalna — to wiadomość tekstowa lub wideo, która pojawia się podczas wejścia na webinar, kiedy w pokoju jeszcze nie ma prowadzącego. Wszystkie goście będą widzieć taki komunikat na wejściu, do czasu, kiedy na webinar nie wejdzie ktoś z prezenterów.

W ustawieniach powitania możesz pozwolić uczestnikom wejść. Jeśli włączysz możliwość wejścia na webinar, gość zobaczy w oknie komunikatu dwa przyciski “Wyloguj się” i “Wejdź”. Jeśli wyłączysz taką możliwość, Wtedy gość zobaczy tylko przycisk “Wyloguj się”. Jeśli go naciśnie to wyjdzie z pokoju webinarowego i będzie go przekierowano do strony z formularzem rejestracyjnym.

Aby ustawić komunikat z powitaniem, dokonaj następne kroki:

 1. Wejdź do ustawień webinaru, nacisnąwszy przycisk „ustawienia” w Panelu użytkownika lub w rozdziale „Mój webinar”.
 2. Otwórz zakładkę „Powitanie”.
 3. Włącz opcję „Pokaż powiadomienie z powitaniem przed początkiem webinaru”.
 4. Pozwól na wejście na webinar. Jeśli nie chcesz, by goście wchodzili na webinar w czasie nieobecności prowadzącego, odznacz opcję „Pozwól na wejście do pokoju webinarowego”.
 5. Wprowadź tekst komunikatu.
 6. Dodaj załadowany wcześniej plik wideo/audio lub wideo z YouTube.
 7. Naciśnij przycisk „Zapisz”, aby zapisać zmiany.

Teraz goście będą widzieć komunikat z powitaniem podczas wejścia do pokoju.Ten komunikat będzie wyłączony automatycznie, gdy do pokoju wejdzie choćby jeden prezenter.

Rekomendujemy w tym powitaniu zaznaczyć datę i czas nadchodzącego webinaru oraz kontakt do prowadzącego.

 

Jak dodać prezentera

W rozdziale “Moi prezenterzy” znajdziesz link do wejścia dla prowadzącego, który został wygenerowany przez system automatycznie podczas założenia konta. Możesz samodzielnie korzystać z tego linku, by wejść na webinar jako prowadzący.

W MyOwnConference nie ma różnicy między rolą moderatora a prowadzącego: moderator może, jak i prezenter mówić w trakcie transmisji, zapisywać transmisję, zarządzać czatem. Dlatego dodawanie i zaproszenie pomocników na webinar jest dostępne w rozdziale „Moi prezenterzy”.

Aby dodać nowego prezentera, wykonaj następujące kroki:

 1. W panelu użytkownika wybierz rozdział “Moi prezenterzy”
 2. Naciśnij przycisk “Dodaj nowego prowadzącego”.
 3. Dodaj imię i nazwisko do polaNazwa do wyświetlenia”. Imię prowadzącego musi zawierać przynajmniej 2 symboli.
 4. Pole “Prezenter” wypełnia się automatycznie. Możesz go zawsze zmienić. Z tej nazwy użytkownika, prezenter musi skorzystać, by wejść do pokoju webinarowego.
 5. System zaproponuje Ci hasło, które musi wprowadzić prezenter, aby wejść do pokoju webinarowego. Możesz go zmienić. Hasło musi składać się minimum z 6 symboli. Zaznacz pole „pokaż hasło”, jeśli chcesz przekonać się, że poprawnie wprowadziłeś hasło.
 6. Naciśnij przycisk „Zapisz”.

 

Możesz stworzyć nieograniczoną ilość prezenterów, ale jednoczesne mówienie na webinarze będzie dostępne tylko dla 10 osób w ramach pakietu płatnego i 2 w pakiecie próbnym.

Zwróć uwagę, że prowadzący zajmuje 1 miejsce w pokoju.

 

Po tym, jak dodasz nowego prezentera, możesz skopiować i wysłać do niego link dla powadzenia jednego lub kilku webinarów.

Odnośnik prezentera jest indywidualny i tworzy się tylko dla jednego prowadzącego.

Teraz możesz zaprosić prezentera. W tym celu wybierz jedną z opcji: skopiować link lub wysłać zaproszenie do użytkownika.

Kiedy skopiujesz link w polu Możesz skopiować link, aby zaprosić prezentera na webinar, możesz wysłać go do osoby. Ten link nie zmienia się nawet po zakończeniu webinaru.

Odnośnik ma taki wygląd: https://go.myownconference.pl/14549543/moderator/U3Rhbmlz

Aby automatycznie wysłać zaproszenie i link do prowadzącego, naciśnij przycisk “wysłać” w linii Możesz wysłać zaproszenie do użytkownika, aby został prezenterem na Twoim webinarze, system poprosi Cię wprowadzić imię i adres e-mail osoby, którą zapraszasz.

Po tym zaproszona osoba dostanie list i odnośnik, dzięki któremu zmoże wejść na webinar.

Awatar dla prezentera

Podczas dodawania prezentera możesz zadać pewne ustawienia, takie jak awatar dla kamery (zdjęcie lub obraz) i awatar dla listy uczestników.

Awatar dla listy uczestników to obrazek, który będzie umieszczony zamiast flagi kraju na liście uczestników. Lepiej, gdy załadujesz obrazek o rozmiarze 19х19 pikseli. Obrazek innego rozmiaru może wyświetlać się w pokoju nieprawidłowo.

Awatar dla kamery uczestnicy zobaczą w pokoju, gdy prowadzący będzie mówić z wyłączoną kamerą. Rekomendowany rozmiar obrazka 320х240 pikseli.

Ustawić awatar można podczas tworzenia konta nowego prezentera. Później możesz to zrobić w menu „ustawienia”.

Nie możesz usunąć prezentera, który został stworzony podczas założenia konta w MyOwnConference. Nie można też usunąć konta prowadzącego, który jest dołączony do prowadzenia autowebinaru.

Aby ograniczyć dla któregoś z prowadzących wejścia na webinar, naciśnij pod jego imieniem przycisk “zabroń prezenterowi dostępu”, w taki sposób unikniesz sytuacji, kiedy prezenter wejdzie na webinar w niewłaściwym czasie.

 

Tworzymy linki do zaproszenia uczestników

W rozdziale “Mój webinar” możesz skopiować link i wysłać go swoim uczestnikom.

Skopiowany przez Ciebie link jest stały i nie zmienia się po zakończeniu webinaru.

Wygląd odnośnika: https://go.myownconference.pl/315820145

Dokonaj następnych kroków do zaproszenia gości na webinar:

 1. Naciśnij “skopiować link” w linii “Możesz skopiować link do zaproszenia uczestników na webinar”.
 2. Po naciśnięciu przycisku pojawi się odnośnik, który możesz skopiować na dwa sposoby: kombinacją przycisków CTRL+C, lub kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję kopiować.
 3. Potem wystarczy, że naciśniesz CTRL+V, aby wkleić link w potrzebnym miejscu.

 

Dodajemy materiały do webinaru

Dodawanie dokumentów i prezentacji

Aby załadować dokumenty do pokoju webinarowego, trzeba:

 1. W rozdziale “Dokumenty” naciśnij przycisk “Dodaj pliki”
 2. W oknie, które się pojawi, wybierz potrzebny plik lub kilka plików. Platforma MyOwnConference wspiera takie formaty: PDF, PPT, PPTX, PPTSX, PPSX, ODP, PNG, JPG. Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku – 50 MB.
 3. Naciśnij „Otwórz”.

 

Następnie zacznie się konwersja plików. Czas konwersji zależy od rozmiaru pliku i może trwać od kilku sekund do 10 minut. Po zakończeniu konwersji dokumenty będą dostępne w tym rozdziale i w pokoju webinarowym.

Jeśli w swoim koncie masz kilka pokojów webinarowych, możesz wybrać, do jakiego pokoju chcesz załadować pliki.

Możesz przydzielić ten plik pewnemu prowadzącemu lub zrobić go dostępnym dla wszystkich.

 

Dodawanie wideo i audio

Aby załadować pliki wideo lub audio do pokoju webinarowego, trzeba:

 1. Wybierz rozdział “Wideo i audio” naciśnij przycisk “Dodaj pliki”.
 2. W oknie, które się pojawi, wybierz potrzebny plik. Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku – 300 MB. Możesz dodać pliki takich formatów: MP3, MP4, FLV, F4V.
 3. Naciśnij „Otwórz”.

 

Jeśli chcesz dodać wideo z serwisu YouTube:

 1. Skopiuj link do wideo. W tym celu znajdź wideo na stronie YouTube i skopiuj odnośnik do wideo – URL w pasku adresu przeglądarki u góry strony.
 2. W rozdziale „Wideo i audio” naciśnij przycisk “Dodaj wideo z YouTube”
 3. Wklej link w polu, nacisnąwszy CTRL+V.
 4. Naciśnij “Dodaj”.

 

Dodatkowe informacje

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie, które Cię interesuje, zapraszamy oznajmić się z innymi naszymi poradnikami oraz z filmami instruktażowymi.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na częste pytania.

Przeczytaj też nasze inne instrukcje:

Zaproszenie uczestników. Wszystkie szczegóły zaproszenia uczestników na webinar. Linki wspólne i osobiste, landing page, formularz zapisu, baza subskrybentów, wysłanie zaproszeń i przypomnień.

Prowadzenie webinaru. Pokaz prezentacji, czat, ankiety, udostępnianie ekranu, nagrywanie webinaru, blokowanie uczestników.

Jak zorganizować autowebinar. Jak stworzyć autowebinar i skonfigurować go na platformie do webinarów MyOwnConference.

Zamknięty webinar. Spersonalizowane linki oraz inne sposoby ograniczenia dostępu na webinar

Instrukcja dla uczestnika. Jak uczestniczyć w webinarze, jak zadać pytanie do prowadzącego, kwestie techniczne.

Aby się skontaktować z działem wsparcia klienta, naciśnij „Konsultant online” w prawym dolnym rogu na stronie głównej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *