Jak rysować na pulpicie

Rysowanie na pulpicie podczas webinaru

Elementy interaktywne są czymś niezbędnym na webinarze. Dzięki nim, możesz przywrócić uwagę słuchaczy, zaciekawić ich lub dodać dynamiki do wystąpienia. Na naszym blogu pisaliśmy o różnych narzędziach interaktywnych: współdzieleniu ekranu, pokazie prezentacji i innych funkcjach. Dzisiaj dowiesz się, jak rysować na pulpicie, podczas pokazywania go uczestnikom, lub podczas pracy z innymi programami.

W MyOwnConference możesz rysować na pulpicie, pokazując prezentację, wideo lub filmiki z YouTube. Jeśli chcesz rysować bezpośrednio na pulpicie systemu operacyjnego w trakcie udostępnienia ekranu, musisz skorzystać z dodatkowych darmowych aplikacji. Godnymi polecenia są: Epic pen dla komputerów z systemem Windows lub Draw on My Screen dla Mac.

program do rysowania na ekranie

Jak rysować na ekranie z Draw on My Screen

Cena: Za darmo, ale możliwości są ograniczone. $6.99 za pełną wersję.

Ogólne wrażenie: Korzystanie z programu jest bardzo proste: naciskasz dwa przyciski i rysujesz. Jednak stworzenie estetycznych rysunków z jego pomocą może być trudne. Draw on My Screen najlepiej sprawdza się w sytuacjach, w których musisz szybko zaznaczyć coś na ekranie.

Program nie blokuje i nie przeszkadza w pracy innemu oprogramowaniu na komputerze. Zacina się z innymi programami tylko na ekranie.

Jak z niego korzystać:

 1. Zainstaluj program na komputer. Jest dostępny w App Store pod linkiem.
 2. Uruchom program.
 3. Naciśnij jednocześnie Cmd+Alt i zacznij rysować na ekranie.
 4. Aby usunąć rysunek, naciśnij Cmd+Ctrl.

Warto wiedzieć, że możliwości wersji bezpłatnej są dość ograniczone. Możesz korzystać tylko z czerwonego koloru linii, której szerokości nie da się zmienić. Jeśli zapłacisz za pełną wersję Draw on My Screen, możesz wybrać zarówno kolor, jak i grubość linii oraz ustawić przejrzystość obrazu. Oprócz tego, wszystkie zmiany ustawień zapisują się automatycznie. Więc wszystko będzie wyglądać tak samo podczas kolejnego uruchomienia programu.

Epic Pen do rysowania na pulpicie

Cena: Bezpłatnie.

Ogólne wrażenie: Epic pen to proste, a jednocześnie skuteczne narzędzie do rysowania na pulpicie. Dzięki niemu, możesz rysować, pisać i podkreślać ważne informacje na prawie każdym programie lub stronie internetowej. Rysowanie z Epic pen przypomina rysowanie na szkle, które znajduje się bezpośrednio na wierzchu ekranu. Kiedy zwiniesz jedno okno, Twój rysunek nałoży się na następne, dopóki go nie usuniesz.

Epic pen wymaga minimum pamięci RAM i możesz go łatwo zainstalować.

Jak z niego korzystać:

 1. Pobierz i zainstaluj program na stronie Epic pen.
 2. Uruchom program.
 3. Rysuj, korzystając z wygodnych narzędzi.
 4. Zapisz zmiany.

W bardzo wygodny i efektywny sposób, można podkreślać ważne informacje na ekranie. Do wyboru masz 16 kolorów i linie różnej grubości. Do zaznaczenia wybranego fragmentu lub słowa w tekście, można użyć przezroczystego markera. Możliwe też jest przypisanie wszystkich akcji do skrótów klawiaturowych. Usunąć z ekranu można zarówno jeden narysowany element, jak i wszystkie kreski jednocześnie.

Jak już pewnie zauważyłeś, korzystanie z programów do rysowania na wierzchu innych aplikacji jest bardzo proste. Dzięki nim można sprawić, że Twoje spotkanie online będzie niebanalne i bardziej świeże.

Spraw, aby Twoje webinary zawsze były barwne i nieszablonowe!

Tu znajdziesz przykłady programów do pokazywania pulpitu oraz aplikacje do zdalnego zarządzania komputerem.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

Rating
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
1