Jak rysować na pulpicie

Rysowanie

Elementy interaktywne są czymś, co jest po prostu niezbędne na webinarze. Dzięki nim możesz przywrócić uwagę słuchaczy, zaciekawić ich lub dodać dynamiki do wystąpienia. W naszym blogu już pisaliśmy o różnych narzędziach interaktywnych: współdzieleniu ekranu, pokazie prezentacji i innych funkcjonalnościach. Dzisiaj dowiesz się o tym, jak rysować na pulpicie, podczas pokazywania go uczestnikom, lub gdy pracujesz z innymi programami.

Do rysowania bezpośrednio na pulpicie systemu operacyjnego w trakcie udostępnienia ekranu musisz skorzystać z dodatkowych aplikacji darmowych. Na przykład Epic pen dla komputerów z systemem Windows lub Draw on My Screen dla Mac.

Draw on My Screen

Cena: Za darmo, ale możliwości są ograniczone. $6.99 za pełną wersję.

Ogólne wrażenie: Korzystanie z programu jest bardzo proste: naciskasz dwa przyciski i rysujesz. Chociaż stworzyć zgrabne rysunki z jej pomocą chyba się nie uda. Draw on My Screen najlepiej pasuje do sytuacji, w których masz szybko zaznaczyć coś na ekranie.

Program nie blokuje i nie przeszkadza pracy innego oprogramowania na komputerze. Przecina się z innymi programami tylko na ekranie.

Jak z niego korzystać:

1. Zainstaluj program na komputer. Jest dostępny w App Store pod linkiem.

2. Uruchom program.

3. Naciśnij jednocześnie Cmd+Alt i zacznij rysować na ekranie.

4. Aby usunąć rysunek, naciśnij Cmd+Ctrl.

Warto wiedzieć, że możliwości wersji bezpłatnej są dość ograniczone. Możesz korzystać tylko z czerwonego koloru linii, której szerokości też nie da się zmienić. Jeśli zapłacisz za pełną wersję Draw on My Screen, możesz wybrać zarówno kolor, jak i grubość linij oraz ustawić przejrzystość obrazu. Oprócz tego wszystkie zmiany ustawień zapisują się automatycznie. Więc wszystko będzie wyglądać tak samo pod czas kolejnego uruchomienia programu.

Epic Pen

Cena: Bezpłatnie.

Ogólne wrażenie: Epic pen to proste, a jednocześnie skuteczne narzędzie na do rysowania na pulpicie. Dzięki niemu możesz rysować, pisać i podkreślać ważne informacje nad prawie każdym programem lub stroną internetową. Rysowanie z Epic pen przypomina rysowanie na szkle, które znajduje się bezpośrednio na wierzchu ekranu. Dlatego, kiedy zwiniesz jedno okno, Twój rysunek nałoży się na następne, dopóki nie usuniesz rysunek.

Epik pen wymaga minimum pamięci RAM i możesz łatwo go zainstalować.

Jak z niego korzystać:

1. Pobierz i zainstaluj program na stronie Epic pen.

2. Uruchom program.

3. Rysuj, korzystając z wygodnych narzędzi.

4. Zapisz zmiany.

W bardzo wygodny i efektywny sposób można podkreślać ważne informacje na ekranie. Do wyboru masz 16 kolorów i linie różnej grubości. Aby zaznaczyć jakiś fragment lub słowo w tekście, można wykorzystać przezroczysty marker. Możliwe też jest przypisanie wszystkich akcji do skrótów klawiaturowych. Usunąć z ekranu można zarówno jeden narysowany element, jak i wszystkie kreski jednocześnie.

Jak już pewnie zauważyłeś, korzystanie z programów do rysowania na wierzchu innych aplikacji jest bardzo proste. Dzięki nim można sprawić, że Twoje spotkanie online będzie niebanalne i bardziej świeże.

Niech Twoje webinary zawsze będą barwne i nieszablonowe!

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.