Jak ustalić datę i czas webinaru?

Jak ustalić datę wabinaru

Jedno badanie wykazuje, że webinary prowadzone w poniedziałki i piątki cieszą się mniejszą popularnością niż te, które odbywają się w inne dni. Według innych badań najmniej uczestników przychodzi we wtorki. W MyOwnConference jesteśmy pewni, że słuchacze przyjdą na webinar nawet w piątek wieczorem, jeśli będą uważali, że jest on wyjątkowy. Mimo to zbadaliśmy te teorie i mamy swoje rozwiązanie.

Wybierz dzień tygodnia

Według ankiet firmy ON24, w 28% użytkowników chętnie wezmą udział w webinarach prowadzonych w środę lub czwartek. W piątek w oczekiwaniu weekendu mogą przyjść tylko 7% respondentów. W weekendy sytuacja jest jeszcze gorsza — na wydarzeniu będzie tylko 2% użytkowników.

Jak ustalić datę

Partycypacja ludzi na webinarze różni się w zależności od pory dnia. Podczas przerwy na obiad i po godzinie 19 na webinarze będzie różna ilość osób. Według badać ON24 najlepszy czas to 11:00 – preferuje go 22% użytkowników. O 8 rano na webinar przyjdzie dwa razy mniej osób (9%).

Zaplanuj webinar opierając się na sprzężeniu zwrotnym

Badania nie zważają na osobliwości Twoich słuchaczy oraz temat webinaru. Na przykład, webinary dotyczące managementu chętniej obejrzą w godzinach pracy, a o fotografii — wieczorem. Dlatego najlepszy sposób, by dowiedzieć się o tym, jaki czas odpowiada Twoim subskrybentom, to zapytać właśnie u nich. Stwórz kwestionariusz w Google formularze lub SurveyMonkey i wyślij e-mail z linkiem do niego. Można jeszcze dołączyć pole z przedziałem czasowym na stronie rejestracji poprzedniej na webinar.

Możesz ustalić czas eksperymentalnie — po prowadzeniu webinarów w różne dni tygodnia o innych godzinach możesz przeanalizować dane statystyczne.

Weź pod uwagę strefę czasową

W webinarach uczestniczą ludzie z Warszawy i Nowego Jorku, Lublina i Paryżu. Dlatego, podczas planowania szkolenia, pamiętaj o różnice w czasie.
Dopasuj spotkanie online do strefy czasowej organizatora. Z wyjątkiem sytuacji, gdy uczestnicy mieszkają w jednej strefie czasowej, a Ty w innej.

Sprawdź czas z uczestnikami

Użytkownicy mogą zapomnieć o różnice czasowej. Pomóż im wyjaśnić, o której godzinie zacznie się webinar w ich kraju.

Za pomocą wyszukiwarki Google można dowiedzieć się, która jest godzina we wszystkich miastach na świecie. Wprowadź w polu wyszukiwania „czas” i nazwę miasta. Przed wynikami poszukiwania Google pokaże aktualny czas w wybranej miejscowości.

czas-Krakow

Skorzystaj z rezultatów badania lub zorganizuj własne wśród subskrybentów, aby określić datę wydarzenia. Zmień czas początku webinaru na ten, który będzie dogodny dla uczestników, i w ten sposób zyskasz procentowy wzrost liczby odwiedzin Twoich webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0