MyWebinar krok po kroku

Spis treści

Rejestracja. Gdzie przeprowadzić webinar?

Aby rozpocząć pracę z MyOwnConference, należy zarejestrować konto próbne na naszej stronie internetowej w zakładce Załóż konto. Aby utworzyć konto, musisz wpisać swoje imię i adres e-mail lub zarejestrować się przy użyciu konta Facebook albo Google.

Po rejestracji link do automatycznego logowania do konta zostanie wysłany na Twój adres e-mail. Także możesz wejść do panelu klienta, klikając ten link: https://cp.mywebinar.com.

Zobacz wideo, jak jak założyć konto na platformie do webinarów MyOwnConference, jak przejść na plan płatny oraz jak otrzymać fakturę.

Pierwsze kroki w panelu klienta

Zacznij od zmiany hasła. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Profil i kliknij przycisk Zmień hasło. Dwukrotnie wpisz nowe hasło i zapisz zmiany.
Zmień hasło

W tej samej zakładce możesz również zmienić język swojego panelu klienta. Skorzystaj z takich języków: polski, angielski, hiszpański, francuski, rosyjski i ukraiński.

zmienić język

W sekcji Profil wybierz prawidłową strefę czasową. Wszystkie wprowadzone dane są niezbędne do prawidłowego wysyłania zaproszeń i rozpoczęcia webinaru.
wybierz prawidłową strefę czasową

Tutaj również powinieneś wprowadzić dane do płatności, które będą wpisane na fakturze.
dane do płatności

Jak wejść do pokoju webinarowego?

Po wejściu do panelu klienta możesz pominąć planowanie webinaru i natychmiast przejść do pokoju webinarowego. W tym celu kliknij przycisk Prowadź teraz lub przejdź do stałego webinaru, klikając przycisk Dołącz.

Prowadź teraz

Niektóre ustawienia możesz skonfigurować bezpośrednio w pokoju webinarowym: dodawanie plików, tworzenie testów, kopiowanie linku do zaproszenia uczestników, zmiana ustawień prowadzącego.

Jak stworzyć i zaplanować webinar?

Przycisk Zaplanuj webinar pozwala zaplanować webinar z wyprzedzeniem.

Zaplanuj webinar

Tutaj również sprawdzisz nadchodzące webinary i zaplanujesz kolejne wydarzenie.

Kalendarz

Po kliknięciu przycisku Zaplanuj webinar otworzy się okno planowania przyszłego webinaru. W tym miejscu wprowadź nazwę wydarzenia, dodaj jego opis, wybierz czas i datę, ustaw czas trwania, zaproś prezenterów i uczestników.

Planowanie webinaru

Możesz również wejść w zaawansowane ustawienia webinaru. W zakładce Widok zmienisz styl pokoju webinarowego: kolor pokoju i tekstu, umiejscowienie kamery, logo i baner. Co więcej, będziesz mógł aktywować lub ukryć wyświetlanie listy uczestników, czatu i przycisków Pytanie do prezentera i Poproś o zabranie głosu

Ustawienia zaawansowane pokoju webinarowego

Zakładka Nagranie umożliwia dostosowanie wyglądu pokoju webinarowego na nagraniu. Możesz nagrywać tylko kamerę i mikrofon; kamerę, mikrofon i obszar pokazywania plików; cały pokój lub pokój z wyłączeniem zbędnych elementów.

Ustawienia zaawansowane pokoju webinarowego

Następna zakładka — Strona logowania — służy do zmiany okna logowania na webinar. Włącz albo zablokuj logowanie przez sieci społecznościowe, pokaż liczbę wolnych miejsc, datę rozpoczęcia, nazwę, imię prezentera i opis webinaru.

Ustawienia zaawansowane pokoju webinarowego

Możesz także połączyć systemy analityczne Google Analytics z pokojem webinarowym, aby otrzymywać więcej informacji o uczestnikach i oceniać skuteczność promocji webinaru.

Ostatnia zakładka Maile pozwala skonfigurować system przypomnień o nadchodzącym webinarze. Zakładka odblokuje się po tym, jak dodasz przynajmniej jednego uczestnika.

Uczestnicy otrzymują domyślnie 4 maile — trzy dni, jeden dzień i godzinę przed webinarem oraz mail po webinarze. Jeszcze jedną wiadomość dostaną ci uczestnicy, którzy spóźnili się na webinar, czyli nie weszli do pokoju webinarowego na moment startu webinaru.

Maile

Jak dodać uczestników do webinaru?

Możesz dodać lub zaprosić uczestników z książki adresowej pod czas planowania webinaru, klikając przycisk Zaproś uczestników. Możeszesz dodać nowych uczestników w każdej chwili przed webinarem.

zaprosić uczestnika na webinar

Następnie możesz wybrać uczestników z listy lub dodaj nowego uczestnika ręcznie. Pamiętaj, że tylko zaznaczenie uczestnika ptaszkiem, oznacza, że wybrałeś tego uczestnika.

Aby dodać nowego uczestnika:

1. Kliknij przycisk Nowy uczestnik.

Nowy uczestnik

2. Wpisz imię i adres e-mail.

3. Wybierz grupę dla uczestnika lub pozostaw domyślną wartość Bez grupy.

Jeśli nie chcesz tego robić ręcznie, możesz zaimportować listę uczestników, czyli dodać gotowy plik z danymi do systemu. Aby to zrobić, załaduj plik CSV lub XLSX albo skopiuj i wklej adresy e-mail.

Importuj

Po zakończeniu planowania webinaru zobaczysz link, który możesz udostępnić w sieciach społecznościowych, w messengerach, forach, na swojej witrynie czy w newsletterze.

Oprócz dodawania nowych uczestników możesz także zapraszać na webinar uczestników, którzy są już na Twojej liście. Oto filtry, które pomogą zautomatyzować ten proces:

1. Status uczestników (aktywni, nieaktywni, zablokowani).

Aktywni — są to uczestnicy, którzy będą otrzymywać od Ciebie maile z zaproszeniami i przypomnieniami o webinarze.

Nieaktywni — osoby, które zrezygnowały z subskrypcji i nie będą już otrzymywać od Ciebie wiadomości.

Zablokowani — osoby, które zostały zablokowane podczas webinaru.

2. Grupa uczestników.

3. Uczestniczył w webinarze / nie było na webinarze.

Możesz pobrać listę uczestników na swój komputer, klikając w przycisk Eksportuj.

Eksportuj

W tym celu:

1. Wybierz uczestników, których chcesz wyeksportować.

2. Wybierz dane do wyeksportowania z listy (imię, e-mail, telefon, Skype, kraj, data aktywacji).

3. Wybierz separator.

4. Wybierz typ pliku (CSV lub Excel).

export

Jak dodać prezentera lub moderatora?

W MyOwnConference nie ma podziału między rolami moderatora i prezentera: moderator, podobnie jak prezenter, także może przemawiać w trakcie webinaru, nagrywać transmisję na żywo i zarządzać czatem.

W zakładce Prezenterzy możesz dodać lub zaprosić asystentów na webinar. Aby to zrobić:

1. Kliknij przycisk Nowy prezenter.

Nowy prezenter

2. Dodaj imię i adres e-mail.

Po dodaniu prezentera ta osoba dostanie e-mail, zawierający link do webinaru. Jeśli chcesz skopiować ten link i wysłać go w inny sposób, wejdź do zakładki Prezenterzy i naciśnij na przycisk Dostępne webinary.

Dostępne webinary

Następnie wybierz opcję Skopiuj link. Link kopiuje się automatycznie.

Skopiuj link

Możesz dodać nieograniczoną liczbę prezenterów, jednak w przypadku płatnego pakietu możliwość jednoczesnego zabierania głosu jest dostępna dla 10 osób, a w pakiecie próbnym — dla 3 osób.

Pamiętaj, że każdy prowadzący zajmuje 1 miejsce w pokoju webinarowym.

Dodawanie materiałów do webinaru

Dodać materiały do webinaru możesz w pokoju webinarowym.

dodaj pliki

W zakładce Pliki wybierz rodzaj materiałów, które chcesz załadować: Dokumenty, Wideo i audio, Nagrania, Ankiety, Testy, Przyciski CTA.

Pliki

Jak pobrać nagranie webinaru?

Nagrania Twoich webinarów znajdują się w panelu klienta w kalendarzu przeszłych wydarzeń. 

Nagrania webinaru

Nagranie webinaru można obejrzeć, pobrać, usunąć. Możesz też skopiować link do nagrania i wysłać go do uczestników.

Nagranie webinaru

Zwróć uwagę! Nagrania są przechowywane na naszych serwerach czasowo, a następnie usuwane są automatycznie. Czas przechowywania nagrań zależy od planu taryfowego. Więcej informacji dowiesz się na tej stronie.

Informacje dodatkowe

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy do zapoznania się z innymi materiałami edukacyjnymi i lekcjami wideo.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Aby skontaktować się z działem pomocy technicznej, kliknij przycisk Konsultant online w prawym dolnym rogu strony myownconference.pl. Skontaktować się z działem wsparcia technicznego możesz w panelu klienta i w pokoju webinarowym. Dostaniesz pomoc i odpowiedzi na każde pytanie.

konsultant online

Konsultant online admin