Odpowiedzi na pytania o możliwościach platformy MyOwnConference

faq

Dzisiaj postanowiliśmy nadać szczególne odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o prowadzeniu kwestionariuszy, ustawieniach poczekalni, uczestniczeniu w webinarach i nie tylko.

Jak przeprowadzać badanie ankietowe w MyOwnConference?

Im wyższy jest poziom interakcji między prowadzącym a widownią, tym lepiej i skuteczniej słuchacze zapamiętają informację, oprócz tego to zwiększy zaufanie uczestników. Mimo to, że uczestnicy i prezenter mogą znajdować się w różnych krajach, istnieją jednak sposoby na utrzymywanie kontaktu ze słuchaczami. Może to być poprzez komunikację na czacie, zaproszenie do mikrofonu i oczywiście pomagają kwestionariusze.

Zarządzać ankietami w MyOwnConference można z Panelu użytkownika lub bezpośrednio w pokoju webinarowym. W Panelu użytkownika jest specjalny rozdział „Ankiety”, w którym możesz stworzyć, uruchomić, edytować, usunąć, zapisać kwestionariusze lub ograniczyć dostęp do nich.

W pokoju webinarowym ankiety znajdują się w rozdziale „Materiały”. Prowadzący, którzy już znajduje się w pokoju, ma możliwość stworzenia, uruchomienia, edytowania i usunięcia kwestionariusza oraz zaznajomienia się ze statystykami przeprowadzonych badań.

W celu stworzenia ankiety masz nacisnąć odpowiedni przycisk w oknie, które się pojawi, i podać kilka wariantów odpowiedzi (nie więcej 10). Jeśli chcesz zaproponować większą lub mniejszą liczbę odpowiedzi, skorzystaj ze znaków „+” lub „-„.

badanie ankietowe

Po stworzeniu i uruchomieniu ankiety, przed użytkownikiem otworzy się okno z ankietą. To okno zniknie tylko wtedy, kiedy uczestnik wybierze jeden z zaproponowanych wariantów.

Wyniki kwestionariuszy można obejrzeć zarówno w pokoju, jak i w Panelu użytkownika. W statystykach masz możliwość zobaczyć, ile procent uczestników wybrało jeden lub inny wariant odpowiedzi.

Jak umieścić wiadomość powitalną na webinar?

Wiadomość powitalna to teks lub wideo, które pojawia się podczas wejścia na webinar, jeśli w pokoju webinarowym jeszcze nie ma prowadzącego. Wszyscy goście będą widzieć ten komunikat do czasu, gdy jeden z prezenterów wejdzie do pokoju webinarowego.

Ustawienia wiadomości powitalnej

Pod czas dokonania ustawień komunikatu zdecyduj, czy goście będą mogli wejść na webinar. Jeśli uaktywnisz możliwość wejścia na webinar, to uczestnik zobaczy przycisk „Wejście” w oknie komunikatu powitalnego. Gdy wyłączysz możliwość wejścia, wtedy gość zobaczy przycisk „Wyjście”. Jeśli naciśnie go, to przymusowo zostawi ten webinar.

Aby dokonać ustawień wiadomości powitalnej, należy:

 • Wejść do ustawień webinaru, poprzez naciśnięcie przycisku „ustawienia” w Panelu klienta lub na stronie „Moje webinary”.
 • Otworzyć zakładkę „Powitanie”.
 • Zaznaczyć opcję „Pokaż powiadomienie z powitaniem przed początkiem webinaru”.
 • Poniżej możesz wprowadzić tekst wiadomości lub wybrać wideo albo klip z YouTube z listy tych, które wcześniej zostały załadowane.
 • Zapisz zmiany.

Wiadomość powitalna

Gotowe! Teraz goście będą widzieli wiadomość powitalną pod czas wejścia na webinar. Jeśli nie chcesz, by w czasie nieobecności prowadzącego słuchacze wchodzili do pokoju webinarowego, odznacz opcję „Pozwól na wejście do pokoju webinarowego”.

Oznajmij się z innymi możliwościami platformy MyOwnConference tu.

Kiedy warto korzystać z webinarów jednorazowych?

Niektóre platformy webinarowe oferują ciekawą taryfę — jednorazową. Jej osobliwość polega na tym, że płacisz tylko za webinar, który z przeprowadziłeś. To znaczy, że nie płacisz za czas, z którego nie korzystałeś na platformie. W tym samym czasie nie będzie ta taryfa opłacalna, jeśli często prowadzisz spotkania online. W takim razie lepiej wybrać taryfę miesięczną lub na większy okres.

jednorazową-taryfę

Pierwszy jednorazowy webinar możesz przeprowadzić w platformie MyOwnConference. Dla Ciebie będą dostępne wszystkie funkcjonalności pokoju webinarowego.

Ta taryfa również przyda się, jeśli:

  • tylko zaczynasz zapoznanie z prowadzeniem spotkań online i nie jesteś pewny, że będziesz prowadzić webinary w przyszłości;
  • prowadzisz nie więcej, niż 2 webinary miesięcznie;
  • na Twoje szkolenie zarejestrowało się więcej użytkowników, niż może się rozmieścić w Twoim pokoju webinarowym.
  • Chętnie pomożemy Ci wybrać optymalną jednorazową taryfę, dzięki której zaoszczędzisz pieniądze. Po prostu skontaktuj się z nami w wygodny dla Ciebie sposób:

– napisz e-mail — contact@myownconference.pl
– zapytaj na czacie — okno Konsultanta online w prawym dolnym rogu
– przez Skype — myownconference

Jak korzystać z whiteboard?

W platformie do webinarów MyOwnConference mamy jeszcze jedną korzystną funkcję – whiteboard, czyli biała tablica. Na tej tablicy można nanosić notatki, wykresy, wykorzystując łatwe narzędzia do rysowania.

Narzędzia do rysowania w MyOwnConference

Narzędzia do rysowania są dostępne w trybie prezentacji. Aby ich uaktywnić, musisz nacisnąć na ikonkę pędzla w prawym górnym rogu slajdu.

Prezenter ma do dyspozycji następne narzędzia:

 • ołówek — do tworzenia cienkich odręcznych linii;
 • pędzel — do rysowania grubych linii;
 • linia — do rysowania linii prostych;
 • prostokąt i koło.

Możesz zmienić kolor każdego elementu.

Usunąć każdy z elementów możesz za pomocą gumki. Jeśli chcesz usunąć wszystkie zmiany na obrazku, naciśnij na ikonkę kosza, lub przejdź do kolejnego slajdu.

Whiteboard pomoże Ci skupić uwagę widzów, a Twoja prezentacja będzie bardziej atrakcyjna i jasna. Dodaj barw swojemu webinaru — wykorzystaj narzędzia do rysowania i inne możliwości programu pod czas spotkania online.

Jak uczestniczyć w webinarze?

Już wiele mówiliśmy o prowadzeniu webinarów, ale musisz też rozumieć, jak uczestniczyć w webinarach, ponieważ Twoje goście mogą mieć pytania. No i tu masz odpowiedzi na nich.

Wejście na webinar

1) Zainstaluj ostatnią wersję Adobe Flash Player.
W celu uczestniczenia w webinarze zainstaluj lub uaktualnij Adobe Flash Player. Można to zrobić poprzez naciśnięcie tego linku. Dowiedzieć się o tym, jaką masz wersję wtyczki, można tu.

2) Sprawdź szybkość połączenia internetowego.
Do uczestniczenia w webinarze polecamy szybkość od 512 Kb/sek. Sprawdzić szybkość łącza można za pomocą specjalnych serwisów online.

3) 5-10 minut przed początkiem webinaru przejdź do strony prowadzenia webinaru poprzez kliknięcie odnośnika, który dostałeś w e-mailu od prowadzącego lub w sieciach społecznościowych.

4) Podaj imię i nazwisko i naciśnij przycisk „Wejdź”. Można też wejść na webinar za pomocą portali społecznościowych.

Co można robić na webinarze

Po wejściu na webinar można widzieć i słyszeć prowadzącego oraz oglądać prezentację. Na czacie można zadawać pytania do prezentera i komunikować i innymi uczestnikami transmisji.

W pokoju webinarowym można ustawić głośność webinaru i mikrofonu. Wszystkie elementy mogą zostać powiększone lub zmniejszone, jeśli jest taka potrzeba.

W razie gdy użytkownik nie może wejść do pokoju lub usunąć inne problemy techniczne, dział wsparcia technicznego MyOwnConference zawsze jest do dyspozycji w godzinach pracy.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

Rating
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
0