9 pomysłów na webinar. Jak wybrać swój

temat dla webinaru

Dobry pomysł na webinar to na pewno dobry sposób na biznes. Możesz prowadzić szkolenia zawodowe, treningi lub kursy, jeśli znasz się na czymś dobrze. Wtedy chyba nie będziesz mieć problemu z wyborem tematu webinaru. Ale webinary pozwolą Ci na zwiększenie zarobków, nawet jeśli sam nie chcesz je prowadzić.

Możesz po prostu zatrudnić kilka szkoleniowców, którzy będą prowadzić takie webinary. A Ty zajmiesz się, na przykład, planowaniem i zorganizowaniem całego procesu, pilnując, aby wszystko poszło sprawnie. Ale najpierw wybierz temat webinaru. Ma być interesujący i oczywiście dobrze się sprzedawać. Proponujemy Ci dzisiaj 9 pomysłów, które są najbardziej popularne w branży webinarowej.

Tu znajdziesz krótki przewodnik, który pomoże Ci przygotować pierwszy webinar.

Zarządzanie funduszami osobistymi

Ten temat jest dobry dlatego, że jest uniwersalny. Bez wątpienia temat dla webinaru, który dotyczący pieniądza niepokoi każdego. Takie webinary cieszą się popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wiek, pozycja społeczna lub zamieszkanie też nie mają znaczenia. Każdy chce większych zarobków i pragnie się nauczyć, jak rozsądnie wydawać pieniądze. Możesz prowadzić webinary o ekonomii finansów rodzinnych, czy o handlu na Forex.

Biznes i zarządzanie ludźmi

Jak założyć firmę lub sklep internetowy, negocjacje handlowe — takie webinary zawsze mają mnóstwo uczestników. Inny ciekawy pomysł na webinar: jak być skutecznym liderem pokolenia Y lub jak zaplanować strategię biznesową na kolejny rok.

Sprzedaż

Ponieważ działalność wielu osób jest związana ze sprzedażami, ważne jest, aby nauczyć się to robić naprawdę dobrze i bez zbędnego stresu. No i pewnie, że sprzedaż — to podstawa każdego biznesu. Przedsiębiorca chętnie zapłaci za efektowne i skuteczne metody zwiększenia sprzedaży. Będzie wdzięczny, jeśli nauczysz go, jak zoptymalizować procesy sprzedaży. Inne pomysły: umiejętność kierowania rozmową z klientem, metody i sposoby na zwiększenie sprzedaży.

Marketing

Biznes teraz nie może istnieć bez dobrego marketingu i internetu. Stąd tak wiele osób zapisuje się na webinary o marketing automation, inbound marketing e-mail marketingu. Marketingowcy szukają odpowiedzi zawsze, bo podejście do marketingu też szybko się zmienia. Opowiedz, jakich sposobów promocyjnych lepiej używać, jak prowadzić skuteczny marketing w Google, jak zwiększyć efektywność strony, jak zbudować bazę klientów. No i SMM, chyba, jeszcze długo będzie wśród liderów.

Relacje międzyludzkie

Zainteresowanie relacjami międzyludzkimi istniało zawsze. I ten temat nie traci swojej aktualności. Jak dobrze wyjść za mąż, jak zbudować harmonijną rodzinę, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty, jak motywować siebie i innych — właśnie te tematy zbierają wokół siebie setki uczestników webinarów naraz.

Rozwój osobisty

Wielu ludzi już zrozumiało, że najlepsze inwestycje, które mogą zrobić to inwestycje w samego siebie. Dlatego pragną dowiedzieć się więcej o skutecznych sposobach rozwoju osobistego. Time management, produktywność, rozwój własnych kompetencji, asertywność, rozwijanie pamięci, wyznaczanie celów, myślenie pozytywne i budowanie pewności siebie — to tylko mała lista tematów, którym można poświęcić webinar.

Dizajn i technologie

Można prowadzić webinary specjalistyczne, na przykład, tworzenie stron lub technologie 3D. Ale można też wybrać mniej specjalizowane zagadnienia — jak zrobić efektywną prezentację, praca w Photoshop, jak skutecznie korzystać z Office, na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz komputer, telefon itp.

Języki obce

Dzięki globalizacji, turystyce i konkurencji na rynku pracy kursy językowe są na szczycie popularności. Znajomość jednego lub dwóch języków obcych jest prawie obowiązkowa. Ale ludzie nie zawsze mają czas i możliwość jeździć na kursy lub korepetycję, dlatego wybierają webinary i kursy online. Więc jeśli dobrze znasz jakikolwiek język obcy i masz zdolności nauczycielskie, śmiało wybieraj ten temat dla swoich szkoleń online.

A o nowych trendach w e-learningu możesz przeczytać na tej stronie.

Styl życia

Zdrowe odżywianie, pokonywanie stresu, diety, wegetarianizm, joga, medytacja — razem ze wzrostem popularności zdrowego stylu życia, rośnie i liczba uczestników na webinarach poświęconych tym tematom.

Może Ci się spodobać inny nasz wpis: Webinar, który okaże się sukcesem. Jaki wybrać temat webinaru?

Jak wybrać swój pomysł na webinar

Pomysł na webinar

Pewnie już masz kilka pomysłów. Aby wybrać ten, który najbardziej Ci pasuje, przeanalizuj swoją listę, odpowiadając na następne pytania:

 • Jakich celów chcesz osiągnąć poprzez zorganizowanie webinarów? Czy ten temat pomoże Ci w jakiś sposób?
 • W czym jesteś najlepszy lub jakich znasz profesjonalistów, których możesz zaprosić do prowadzenia webinarów?
 • Jakie branże są perspektywiczne?
 • Czy prowadzenie i zorganizowanie webinarów na pewny temat będzie dla Ciebie ciekawe?
 • Odwiedź kilka webinarów, aby zobaczyć, jakie pomysły na webinar się sprawdzają.
 • Jakie dochody może dać wybrany pomysł na webinar?
 • Eksperymentuj. Nie zawsze pierwsza idea jest najlepsza.

Jak widzisz, jeśli chcesz prowadzić webinary, masz do wyboru wiele opcji. Najważniejsze, czego potrzebujesz, aby zacząć prowadzić webinary, to pomysł, ochota i odwaga. Ale jeśli chcesz, aby to przedsięwzięcie przyniosło Ci sukces, pamiętaj o starannym przygotowaniu i opracowaniu wszystkich etapów zorganizowania webinaru. Już zebraliśmy listę najlepszych wpisów na ten temat.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
1