Przedwebinarowa checklista dla uczestników

checklist

Bardzo się cieszymy, że postanowiłeś wziąć udział w webinarze. By wszystko łatwo poszło i uczestnictwo było przyjemne, zachęcamy zapoznać się z naszą checklistą, którą koniecznie muszą przeczytać wszyscy uczestnicy webinarów.

 1. Sprawdź połączenie z Internetem. Pamiętaj, że im szybszy jest Twój Internet, tym lepiej będziesz widać i słyszeć prezentera. By sprawdzić swoje łącze, naciśnij ten link. Najlepiej, gdy prędkość będzie od 1 Mb/sek., w przypadku gdy wideo pokazuje tylko jeden speaker. Gdy kilku prezenterów mówi z włączoną kamerą, prędkość powinna być wyższa. Więcej szczegółów co do wymaganej prędkości i odpowiedzi na inne możliwe pytania znajdziesz tu.
 2. Zakończ ładowanie. Spauzuj lub zakończ pobieranie plików, by nie obniżać prędkości połączenia. Oprócz tego upewnij się, że nikt nie ściąga dużych plików i nie ogląda filmów z Internetu na innych urządzeniach, które korzystają z Twojego połączenia. Dzięki temu będziesz mógł oglądać webinar w najlepszej jakości.
 3. Zamknij niepotrzebne aplikacje. Jeśli chcesz, by program był szybki, a wideo odtwarzało się bez zacięć, lepiej zamknij wszystkie niepotrzebne programy. Dotyczy to też aplikacji, które pracują w tle, gdy nie będziesz korzystać z nich podczas webinaru.
 4. Przygotuj link do webinaru. Link, który dostałeś od organizatora webinaru, “trzymaj” pod ręką. Otwórz list z zaproszeniem czy skopiuj go do Notatnika.
 5. Przygotuj przeglądarkę i aplikację mobilną. Zaktualizuj do najnowszej wersji przeglądarkę, z której korzystasz. Zalecana przez nas przeglądarka to Google Chrome. Pobrać ją możesz na tej stronie.
 6. Odśwież stronę. Jeśli nie widzisz lub nie słyszysz prowadzącego, należy najpierw wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć stronę.
 7. Instrukcja dla uczestnika. Zapoznaj się z Instrukcją dla uczestnika, i pozostaw plik otwarty podczas webinaru. Z tej instrukcji dowiesz się, co możesz robić na webinarze, jak zadać pytanie prowadzącemu oraz skonfigurować sprzęt. Przeczytasz także o innych kwestiach technicznych.

Jeśli potrzebujesz odpowiedzi co do uczestniczenia w webinarze, zwróć się do działu wsparcia technicznego. Chętnie Ci pomożemy.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

Rating
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.