Przedwebinarowa checklista dla uczestników

checklist

Bardzo się cieszymy, że postanowiłeś wziąć udział w webinarze. By wszystko łatwo poszło i uczestniczenie było przyjemne, zachęcamy oznajmić się z naszą checklistą, którą konicznie muszą przeczytać wszystkie uczestnicy webinarów.

1. Sprawdź połączenie z internetem. Pamiętaj, że im szybszy jest Twój internet, tym lepiej będzie widać i słyszeć prezentera. By sprawdzić swoje łącze, naciśnij ten link. Najlepiej, gdy prędkość będzie od 1 Mb/sek., gdy wideo pokazuje tylko jeden speaker. Gdy kilka prezenterów mówi z włączoną kamerą, prędkość ma być, oczywiście, wyższa. Więcej szczegółów co do wymaganej prędkości i odpowiedzi na inne możliwe pytania znajdziesz tu.

2. Zakończ ładowania. Spauzuj lub zakończ pobieranie plików, by nie obniżać prędkości połączenia. Oprócz tego przekonaj się, że nikt nie ściąga dużych plików i nie ogląda filmów z internetu na innych urządzeniach, które korzystają z Twojego połączenia. Dzięki temu potrafisz oglądać webinar w najlepszej jakości.

3. Zamknij niepotrzebne aplikacje. Jeśli chcesz, by program był szybki, a wideo odtwarzało się bez zacinań, lepiej zamknij wszystkie niepotrzebne programy. Dotyczy to też aplikacji, które pracują w tle, gdy nie będziesz korzystać z nich podczas webinaru.

4. Przygotuj link do webinaru. Niech link, który dostałeś od organizatora webinaru, będzie pod ręką. Otwórz list z zaproszeniem czy skopiuj go do Notatnika.

5. Przygotuj przeglądarkę i aplikację mobilną. Zaktualizuj do ostatniej wersji przeglądarki, z których korzystasz. Zalecana przez nas przeglądarka to Google Chrome. Pobrać ją możesz na tej stronie. Gdyż zamierzasz uczestniczyć w webinarze poprzez tablet lub smartfon, zainstaluj najnowszą wersję aplikacji mobilnej MyOwnConference dla: iOS lub Android.

6. Odśwież stronę. Jeśli nie widzisz lub nie słyszysz prowadzącego, należy najpierw wyczyścić cache przeglądarki i odświeżyć stronę.

7. Adobe Flash Player. W przeglądarce, z której korzystasz do oglądania webinaru, musi być zainstalowana wtyczka Adobe Flash Player. Aby sprawdzić, czy właśnie tak jest i dowiedzieć się, jaką masz wersję, kliknij ten odnośnik.

8. Instrukcja dla uczestnika. Oznajmij się z Instrukcją dla uczestnika, i niech ten plik będzie otwarty podczas webinaru. Z tej instrukcji dowiesz się, co możesz robić na webinarze, jak zadać pytanie prowadzącemu, skonfigurować sprzęt oraz przeczytasz o innych kwestiach technicznych.

Jeśli potrzebujesz odpowiedzi co do uczestniczenia w webinarze, zwróć się do działu wsparcia technicznego. Chętnie Ci pomożemy.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.