Kreatory landing page

Serwisy tworzenia stron lądowania

Landing pages lub strony docelowe, czyli strony lądowania już od lat podbijają Internet dzięki swojej funkcjonalności i efektywności. Dla organizatorów webinarów takie strony to wspaniała możliwość. W kilka godzin przy pomocy kreatora landing page’ów można zrobić stronę, na której będzie przedstawiona informacja o nadchodzącym wydarzeniu, i jednocześnie zorganizować rejestrację uczestników.

Kreacja takiej strony jest możliwa nawet bez pomocy programisty lub designera, jeśli skorzystasz ze specjalnych serwisów-kreatorów landing page’ów. Problem polega na tym, że wybór dobrego serwisu spośród kilkunastu analogów jest dość trudnym zadaniem. Z szablonami i bez nich, z możliwością kreacji kilku stron lub z ograniczoną ilością, z własnym hostingiem lub z hostingiem serwisu: trudno się nie pomylić i nie każdy prezenter poradzi sobie z takim wyzwaniem. MyOwnConference zbadał zalety i niedogodności 9 kreatorów do tworzenia landing page’u. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami przeglądu.

Nowy wpis: Jak stworzyć landing page dla webinaru i niczego nie zepsuć?

Najpierw warto powiedzieć, że nie można jednoznacznie stwierdzić, który wariant jest najlepszy. Wiele zależy od tego, jakie są cele, umiejętności i budżet. Element, który dla jednego jest niedogodnością, drugi oceni jako wielką zaletę. Określiliśmy punkty, które według naszej opinii są znaczące dla większości organizatorów wydarzeń online:

 1. Łatwość procesu rejestracji.
 2. Ilość szablonów
 3. Liczba stron, które można stworzyć w serwisie.
 4. Unikalne wizyty.
 5. Hosting, niezbędny do umieszczenia strony.
 6. Dostępność ze względu na różne systemy operacyjne i przeglądarki.
 7. I oczywiście, cena.

Kliknij obrazek, aby go powiększyć.

Serwisy-tworzenia-stron-ldowania

1. Rejestracja

Dla większości serwisów rejestracja jest obowiązkowa. Tylko kilka z nich (One page Many, Q-page) daje możliwość zapoznania się z możliwościami i stworzenia strony docelowej przed rejestracją. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ możesz najpierw zapoznać się z oferowanymi funkcjami, a dopiero później decydować się na rejestrację w tej aplikacji. 

2. Ilość szablonów

Jeśli chcesz stworzyć kilka stron lądowania i nie znasz się na designie, to lepiej nie tracić czasu na kombinacje, tylko skorzystać z gotowych szablonów serwisu. Oczywiście, kreator powinien oferować wiele szablonów do wyboru. Dużo z nich można znaleźć na Landingi, LPGenerator, i Vip-landing. Na One page Many, Platforma LP i Bazium szablonów nie ma. Tu można stworzyć landing page, korzystając z oddzielnych elementów.

Ilo-szablonw

3. Liczba stron, które można stworzyć za pomocą kreatora landing page’ów

Bazium i One page Many nie mają ograniczeń co do ilości stron, ale w większości aplikacji suma opłat rośnie wraz z liczbą stron docelowych. W Vip-landing musisz płacić za każdy szablon.

13 złych rad. Jak napisać anons wydarzenia i stracić wszystkich uczestników?

4. Unikalne wizyty

Niewiele jest serwisów, które mają ograniczenia co do liczby odwiedzin użytkowników Twojej strony. Znaleźliśmy takie ograniczenia w jednej z taryf na LPGenerator i Landingi.

5. Hosting, niezbędny do publikowania strony

Najczęściej serwisy przechowują Twój landing page na swoim hostingu, do którego nie masz żadnego dostępu. Większość niedoświadczonych prezenterów uważa to za idealną propozycję. W One page Many i Vip-landing możesz korzystać z dowolnego hostingu i nie być zależnym od serwisu.

6. Dostępność dla różnych systemów operacyjnych i przeglądarek

Wszystkie aplikacje do kreacji landing page, które przetestowaliśmy, bez problemu działają w Windows i Mac. Edytor Vip-landing można pobrać na komputer z Windows.

7. Cena

Wśród kreatorów prawie niemożliwe jest znalezienie bezpłatnego wariantu. Z naszej listy jedynie MyOwnConference i One page Many odpowiadają temu warunkowi. Tak naprawdę serwis pobiera opłatę za miesiąc, Bazium za dzień lub rok. W Vip-landing musisz płacić za każdy szablon lub kupić od razu zestaw.

Kreatrory i aplikacje, które zbadaliśmy:

One page Many, Q-page, Landingi, LPGenerator, LPMotor, Bazium, Vip-landing, Platforma LP, MyOwnConference.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
0