Kreatory landing page

Serwisy tworzenia stron lądowania

Landing pages lub strony docelowe, czyli strony lądowania już od lat podbijają Internet dzięki swojej funkcjonalności i efektywności. Dla organizatorów webinarów takie strony to wspaniała możliwość. Za parę godzin za pomocą kreatora landing page’ów można zrobić stronę, na której będzie przedstawiona informacja o nadchodzącym wydarzeniu, i jednocześnie zorganizować rejestrację uczestników.

Kreacja takiej strony jest możliwa nawet bez pomocy programisty lub dizajnera, jeśli skorzystasz ze specjalnych serwisów-kreatorów landing page’ów. Problem polega na tym, że wybór dobrego serwisu spośród kilkunastu analogów jest dość trudnym zadaniem. Z szablonami i bez nich, z możliwością kreacji kilku stron lub z ograniczoną ilością, z własnym hostingiem lub z hostingiem serwisu: tu trudno się nie pomylić i nie każdy prezenter z tym sobie poradzi. MyOwnConference zbadał zalety i niedogodności 9 kreatorów do tworzenia landing page’u. Zapraszamy przeczytać wyniki przeglądu.

Najpierw warto powiedzieć, że wyznaczyć, który wariant jest najlepszy, nie nam się nie udało. Dlatego że wiele zależy od tego, jakie są cele, umiejętności i budżet. Coś, co dla jednego jest niedogodnością, drugi oceni jako wielki plus. Nie mniej jednak podkreśliliśmy punkty, które według naszej opinii są znaczące dla większości organizatorów wydarzeń online:

1. Łatwość procesu rejestracji.

2. Ilość szablonów

3. Liczba stron, które można stworzyć w serwisie.

4. Unikalne wizyty.

5. Hosting, niezbędny do umieszczenia strony.

6. Dostępność ze względu na różne systemy operacyjne i przeglądarki.

7. I, oczywiście, cena.

Kliknij obrazek, aby go powiększyć.

Serwisy-tworzenia-stron-ldowania

1. Rejestracja

Dla większości serwisów rejestracja jest obowiązkowa. Tylko kilka z nich (One page Many, Q-page) dają możliwość najpierw zaznajomić się z możliwościami i nawet stworzyć stronę docelową, a już potem się zarejestrować. I to jest bardzo wygodne, ponieważ możesz poprzednio zrozumieć czy pasuje Ci ta aplikacja. Na platformie do webinarów MyOwnConference możesz stworzyć landing page z Panelu użytkownika bez dodatkowych rejestracji.

2. Ilość szablonów

Jeśli chcesz stworzyć kilka stron lądowania i nie znasz się na dizajnie, to lepiej nie tracić czasu na wymyślenie, a skorzystać się z szablonów serwisu. Oczywiście, kreator ma oferować dość wiele szablonów do wyboru. Dużo szablonów można znaleźć na Landingi, LPGenerator, MyOwnConference i Vip-landing. Na One page Many, Platforma LP i Bazium szablonów nie ma. Tu można stworzyć landing page korzystając z oddzielnych elementów.

Ilo-szablonw

3. Liczba stron, które można stworzyć za pomocą kreatoru landing page’ów

Ci organizatorzy, którzy korzystają ze stron do rejestracji, na pewno, chcieliby, aby te strony się różnili. MyOwnConference, Bazium i One page Many nie mają ograniczeń co do ilości stron. Ale dla większości aplikacji suma opłaty rośnie razem z liczbą stron docelowych. W Vip-landing musisz płacić za każdy szablon.

4. Unikalne wizyty

Nie wiele jest serwisów, które mają ograniczenia co do liczby odwiedzin użytkowników Twojej strony. Znaleźliśmy takie ograniczenia w jednej z taryf na LPGenerator i Landingi.

5. Hosting, niezbędny do publikowania strony

Najczęściej serwisy przechowują Twój landing page na swoim hostingu, do którego nie masz żadnego dostępu. Większość niedoświadczonych prezenterów uważa to za idealną propozycję. W One page Many i Vip-landing możesz korzystać z dowolnego hostingu i nie zależeć od serwisu.

6. Dostępność dla różnych systemów operacyjnych i przeglądarek

Wszystkie aplikacje do kreacji landing page, które przetestowaliśmy, wspaniale działają z Windows i Mac. Edytor Vip-landing można pobrać na komputer z Windows.

7. Cena

Dla organizatora, który chce stworzyć strony lądowania do webinaru darmowego, ten kryterium jest decydujący. Wśród kreatorów lp prawie nie możliwie znaleźć bezpłatny wariant. Z naszej listy tylko MyOwnConference i One page Many odpowiadają temu warunku. Tak naprawdę serwis pobiera opłatę za miesiąc, Bazium za dzień lub rok. W Vip-landing musisz płacić za każdy szablon lub kupić od razu zestaw.

Kreatrory i aplikacje, które zbadaliśmy:

One page Many, Q-page, Landingi, LPGenerator, LPMotor, Bazium, Vip-landing, Platforma LP, MyOwnConference.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0