6 wskazówek dla początkującego trenera online

Wskazówki dla trenera

Dzisiejszy post napisaliśmy dla tych osób, które widzą swoją przyszłość w prowadzeniu treningów online. Jeśli ty też chcesz rozwijać swoją karierę i zostać trenerem online, tutaj znajdziesz wskazówki, dzięki którym będzie Ci łatwiej znaleźć swoje miejsce w świecie edukacji online, promować swój brand i zyskać klientów.

Wskazówka 1. Znajdź swoją niszę

Nie staraj się zostać trenerem uniwersalnym. Musisz znaleźć taką dziedzinę, w której będziesz najlepszym specjalistą. Tylko wtedy klienci nie będą się wątpić, że wybrali najlepszego szkoleniowca. Pomyśl o swoich silnych stronach o tym, co Cię inspiruje, wyobraź, kim chcesz siebie widzieć.

Następnie dokładnie opisz swojego idealnego klienta. Im szczególniej potrafisz go opisać, tym łatwiej będzie Ci dotrzeć do niego. Oczywiście takich portretów może być kilka, ale skup się na trzech lub czterech. Wtedy możesz dokładnie opracować kilka szablonów dla treningu online i łatwo Ci będzie ich dopasować do pewnej grupy docelowej lub kursu.

Wskazówka 2. Stwórz unikalną propozycję

Pierwsze, co sprawia, że Twój kurs jest unikalny to właśnie Ty. Osobowość trenera, jego styl komunikowania i nauczania, indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb, misja i zasady, które są wyznaczalne w jego działalności. Naprawdę, właśnie Twoja oryginalność zmusza klientów do uczestniczenia w treningach online, inaczej wybraliby kogoś innego. Każdy z nas ma to coś wyjątkowe i fascynujące. Dlatego poproś kogoś ze znajomych lub klientów, by pomogli Ci to odszukać i zrozumieć.

Wskazówka 3. Znajdź efektywne kanały promocji

Najważniejsze pytanie: gdzie jest Twoja grupa docelowa? Jak można znaleźć swoich przyszłych klientów i pomóc im dowiedzieć się o Tobie?

Wybór kanałów promocji zależy przeważnie od środków finansowych. Wcześniej już pisaliśmy o narzędziach promocji wydarzeń, śmiało wybierz kilka, zwłaszcza że nie każdy z nich wymaga wydawania pieniędzy. Bez względu na to, jaki sposób spodoba ci się najbardziej, pamiętaj, by na dodatek zamieścić anons w sieciach społecznościowych i na stronach partnerów.

Wskazówka 4. Korzystaj z nowoczesnych technologii

Istnieje mnóstwo sposobów, których zadaniem jest pomóc w komunikacji między Tobą a klientem. Takie narzędzia jak osobista strona internetowa, blog, system wysyłki dla Twoich kampanii mailowych, system do pobierania płatności i sprawdzony program do webinarów pomogą Ci pracować efektywnie i wyglądać profesjonalnie. Program do prowadzenia treningu online jest szczególnie ważny. Dlatego przetestuj kilka. Zobacz, jak wygląda trening online dla obu stron, i czy jesteś zadowolony z zestawu narzędzi do tworzenia i prowadzenia szkolenia online. Ale najważniejsze — czy może ten serwis zostać Twoim partnerem na długo, ponieważ nikt nie chce zmieniać program co parę miesięcy, ponadto nie wygląda to dość dobrze z punktu widzenia klienta.

Wskazówka 5. Stwórz unikalny produkt

Oczywiście, na początek wystarczy, że będziesz kierować się wzorem innych treningów online. Dzięki temu potrafisz uniknąć wielu trudności podczas pierwszych szkoleń. Ale pamiętaj, że Twój trening zawsze ma być unikalny. Dlatego unikaj ślepego kopiowania i dodawaj do każdego treningu swoje idei, porady i techniki.

Po pierwsze, przed każdym treningiem wyznacz go cel i nie bój się zmieniać scenariusz, ćwiczenia lub zadania, gdy są one niezgodne z celem.

Po drugie, nie rób z treningu wykładu — korzystaj z metod aktywnego nauczania.

Po trzecie, pamiętaj o swojej grupie docelowej, wybieraj materiał, przykłady i styl przemawiania, które będą zrozumiałe i bliskie dla uczestników twoich szkoleń.

Po czwarte, cały czas ucz się sam, by tworzyć aktualny i zapotrzebowany produkt. Subskrybuj strony i blogi, newslettery liderów w swojej branży.

Wskazówka 6. Nie bój się niepowodzenia

Wiemy, że nie brzmi to dość inspirująco, ale Twój pierwszy trening online może wyglądać jak prawdziwa katastrofa, nawet możesz stracić kilka klientów. Taka sytuacja często się zdarza na początku kariery nawet najwspanialszych trenerów. Dlatego nie przestawaj, nadal zajmuj się tworzeniem kursów e-learningowych, personalnym doradztwem i trenerstwem, eksperymentuj i staraj się być lepszym trenerem po każdej pomyłce. Założ darmowe konto na platformie do webinarów i zorganizuj zajęcie próbne.

Podsumowanie. By zostać trenerem, nie przestawaj działać

Krok po kroku potrafisz zbudować karierę trenera/szkoleniowca online, niezależnie od tego, jaki kierunek wybierzesz. Po prostu rób to! Rób odpowiedzialne, ale z przyjemnością. Zawsze staraj się być lepszy, niż byłeś wczoraj. Korzystaj z nowych metod, słuchaj porad mistrzów, analizuj rezultaty, a wkrótce będziesz dumny z wyników swojej pracy, szczególnie gdy klienci sami zaczną szukać Cię. A my w MyOwnConference będziemy zawsze Cię wspierać.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.