Jak napisać scenariusz webinaru?

Scenariusz webinaru

MyOwnConference poleca napisać scenariusz webinaru. Często mamy starannie wyselekcjonowaną informację do webinaru, jesteśmy profesjonalistami, ale nie wiemy, jak zacząć lub skończyć webinar. Dzisiaj otrzymasz przykładowy scenariusz webinarowy i przydatne wskazówki, które pomogą Ci go przeprowadzić.

Ten scenariusz webinaru napisany jest dla dwóch osób: moderatora i prelegenta. Możesz go w prosty sposób zmienić, jeśli prowadzisz webinar samodzielnie.

Zacznij webinar, naciśnij przycisk nagrywania.

Wprowadzenie

Prowadzący: Witamy wszystkich! Dziękujemy, że przyszliście na dzisiejszy webinar. Nazywam się [imię prowadzącego] i jestem [pozycja] w [nazwa firmy]. [firma nazwa] jest głównym dostawcą usług [jakich usług].

Teraz proszę odpowiedzieć na jedno pytanie, abyśmy wiedzieli, że wszyscy nas słyszą i widzą.

ankieta

Włączyć ankietę.

Świetnie. Dzisiaj prezentujemy „[Nazwa]”, o którym nam opowie [Prezenter]. Zanim jednak zaczniemy, przybliżę metody komunikacji z nami podczas webinaru. Jeśli będziecie mieli jakiekolwiek pytania podczas prezentacji, proszę zadawać je poprzez naciśnięcie przycisku, który znajduje się tu.

pytanie

Pokaż to na slajdzie.

Będę odpowiadać na pytania podczas krótkich przerw w prezentacji. Na koniec zostawimy czas na dłuższą sesję Q&A.

Po webinarze wszyscy dostaniecie link do nagrania, który będzie ważny tylko 3 dni, a także wszystkie linki do wymienionych stron.

 Możemy zaczynać! Nasz dzisiejszy prezenter to [szczegóły / biografia prezentera, aby podkreślić wiarygodność i doświadczenie w branży].

Slajd ze zdjęciem i krótkie fakty.

Prezentacja

Prezenter: Dziękuję, [Prowadzący]! Wspaniale, że możemy dzisiaj wszyscy razem rozmawiać …

Prezentacja. Co 10 minut rób przerwę, by porozmawiać z uczestnikami, zapytać o coś, odpowiedzieć na pytania.

Prezenter: I to już wszystko na dzisiaj. Teraz jest czas na wasze pytania.

Pytanie-odpowiedź

Prowadzący: Dziękuję, [Prezenter]! Mamy już kilka pytań. Przypominamy, że należy wpisać swoje pytania, naciskając przycisk Zadaj pytanie.

Odpowiedz na pytania, jeśli masz kilku prezenterów, zachęcaj ich, aby odpowiadali po kolei.

Prowadzący: Wygląda na to, że omówiliśmy wszystkie pytania. [Prezenter], czy jest coś, co chciałbyś dodać przed zakończeniem?

Prezenter: Nie, myślę, że to już wszystko ! Dziękuję wszystkim …

Zakończenie

Prowadzący: świetnie! Dziękuję wszystkim. Doceniamy to, że byliście dzisiaj z nami.

Czas na wszystkie inne ogłoszenia i główne wezwanie do działania.

Jeszcze raz dziękuję za uczestniczenie w dzisiejszym spotkaniu i do zobaczenia na następnym webinarze.

Slajd z podziękowaniem i informacją kontaktową.

Koniec

Uwagi do scenariusza webinaru

 Co z pytaniami na czacie?

Polecamy wszystkim wyłączyć czat na czas wystąpienia prelegenta, aby można było skupić się na wystąpieniu. Wszystkie pytania uczestnicy mogą zadawać prywatnie, wtedy możesz spokojnie prowadzić webinar, odpowiadając na pytania w czasie przerwy między wypowiedziami.

Aby przesłać pytania, publiczność może wpisać je w specjalnym oknie, a moderator lub prowadzący ma możliwość wcześniejszego sprawdzenia pytania, a także wyboru tylko najlepszych do sesji pytań i odpowiedzi. Dzięki temu cały webinar będzie utrzymany w porządku.

Jak napisać scenariusz do prezentacji?

Jeśli chcesz, aby wszystko wyglądało naturalnie, nie pisz dokładnego scenariusza do prezentacji. Przygotuj notatki lub ogólny zarys. Podczas projektowania slajdów zminimalizuj użycie tekstu i korzystaj z przyciągających wzrok obrazów. Koniecznie przeczytaj nasz wpis o tym, jak przygotować wartościowy materiał do webinaru.

Więcej wskazówek o tym, jak przeprowadzić webinar, znajdziesz w naszych wcześniejszych wpisach.

Jak zaplanować, przygotować i przeprowadzić swoje pierwsze szkolenie online? Przedstawiamy wskazówki — o czym pamiętać, a czego nie robić.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!