Pytania, dzięki którym napiszesz zaproszenie na webinar w pół godziny

zaproszenie na webinar

Zaproszenie na webinar i agenda spotkania znajduje się na stronie rejestracji, w sieciach społecznościowych, a także newsletterach. Jest to element widoczny dla wszystkich, a więc musisz o to dokładnie zadbać. Skuteczne zaproszenie zawiera nie tylko przycisk rejestracji, ale też podstawowe informacje o webinarze i odpowiedzi na możliwe pytania użytkowników dotyczące nadchodzącego wydarzenia. Powinieneś napisać zaproszenie w ten sposób, aby zmotywować użytkownika do zarejestrowania się na webinar. Poniżej znajdziesz 10 pytań, które pomogę ci napisać idealne zaproszenie na webinar.

Jaka jest nazwa Twojego webinaru?

Określ nazwę w agendzie wydarzenia. O tym, jak wymyślić nagłówek do webinaru, pisaliśmy wcześniej. Najważniejsze, aby nagłówek dokładnie wskazywał, o czym będzie webinar i w jaki sposób uczestnictwo w tym wydarzeniu pomoże uczestnikom. Jeśli chcesz zainteresować użytkowników, warto podkreślić jego aktualność, pokazać korzyści, zaintrygować i wskazać na konkretną grupę docelową.

Kiedy odbędzie się webinar?

Napisz dokładną datę i czas webinaru. Koniecznie zwróć uwagę na strefę czasową, musisz wziąć pod uwagę, że w webinarach uczestniczą ludzie z różnych miast i krajów.

Kto prowadzi webinar?

Przedstaw przyszłym uczestnikom prezentera webinaru. Opowiedz o jego wykształceniu, doświadczeniu, certyfikatach i innych osiągnięciach. Jednak unikaj podawania zbędnych szczegółów i faktów z życia. Trzy konkretne zdania z pewnością wystarczą.

Dodaj do zaproszenia zdjęcie prelegenta, a najlepiej filmik z jego udziałem. To zwiększy zaufanie użytkowników zarówno do prezentera, jak i do webinaru.

Czy jest wezwanie do działania?

Główny cel zaproszenia — zachęcić użytkownika do zapisywania się na webinar. Zależy nam na pozyskaniu danych kontaktowych, aby później wysłać do użytkownika dane do wejścia na webinar, a także dodać go do listy subskrybentów. Kilka razy przypomnij użytkownikowi o tym, co ma zrobić, aby trafić na webinar.

Zdecydowanie polecamy przeczytać nasz wpis Pomocy! Dlaczego CTA nie działa?

O co chodzi w webinarze?

Napisz listę zagadnień, o których powiesz na webinarze. Jeśli widzisz, że napisałeś już zbyt wiele, skreśl wszystko oprócz 5 krótkich zdań. Jeśli bardzo zależy Ci na tym, aby opowiedzieć więcej, zrób krótki, ale ciekawy live-zaproszenie na Facebooku.

Dla kogo jest ten webinar?

Napisz, kto jest docelową grupą wydarzenia. Dzięki temu nie będzie na wydarzeniu osób niezainteresowanych tematyką spotkania. Tacy uczestnicy po prostu nudzą się na webinarze i po kilku minutach wychodzą z pokoju webinarowego. Może być to z kolei przyczyną złego odbioru webinaru, przez pozostałych zainteresowanych. Jeśli uczestnik zobaczy, że większość osób wychodzi, może pomyśleć, że wydarzenie jest nieprofesjonalnie prowadzone lub zwyczajnie nie warte czasu. Jeśli odbiorca zobaczy, że z pewnością należy do grupy docelowej, wtedy szybciej zdecyduje się na uczestniczenie w szkoleniu.

Czego mogą nauczyć się uczestnicy?

Napisz w zaproszeniu, czego mogą nauczyć się uczestnicy dzięki webinarowi. Warto wspomnieć o trudnościach i problemach widzów, a potem pokazać, jak webinar pomoże rozwiązać konkretny kłopot. Na przykład, „nauczysz się prawidłowo planować budżet rodziny i pozbędziesz się długów”.

Co dostaną uczestnicy?

Zaznacz, jakie korzyści zyskają słuchacze webinaru. To może być aktualna informacja, niezbędnie umiejętności, e-booki, certyfikat, zniżka lub konsultacja prywatna.

Czy masz już opinie?

Siła opinii innych ludzi jest ogromna, więc zrób tak, aby maksymalnie wykorzystać to narzędzie. Opinie ludzi, którzy uczestniczyli już w Twoich wydarzeniach to dodatkowy sposób na przekonanie użytkownika do rejestracji na webinar.

Jaki jest koszt uczestniczenia w webinarze?

Niektórzy organizatorzy nie podają ceny uczestniczenia. Boją się, że informacja o płatnym webinarze, odstraszy część osób. Jeśli webinar jest bezpłatny, to często organizatorzy zakładają, że jest to oczywiste dla widzów. Skutkiem jest to, że użytkownicy zaczynają domyślać się lub pytać o cenę organizatorów, lub, co zdarza się najczęściej, opuszczają tę stronę. Koniecznie powinieneś określić cenę za uczestnictwo lub napisać dużymi literami ZA DARMO.

Samo zaproszenie na webinar nie wystarczy

Pamiętaj, że sam, nawet super skuteczny tekst zaproszenia nie wystarczy. Powinieneś sprawić, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o webinarze. Utwórz kolejkę listów do swoich subskrybentów, napisz o planach na swoim blogu i stronie internetowej, utwórz stronę wydarzenia w sieciach społecznościowych i dobrze wypromuj webinar.

Zespół MyOwnConference życzy Ci powodzenia i wspaniałych webinarów!

Spodobał ci się ten post? Podziel się!