10 sposobów jak zwiększyć prędkość internetu

prędkość internetu

Zrobiłeś test systemu i okazało się, że Twoja prędkość internetu jest niska? Nie zniechęcaj się. Zebraliśmy 10 sposobów na naprawienie tej sytuacji.

Otóż co robić, gdy prędkość jest niska?

1. Zamknij wszystkie programy, korzystające z połączenia internetowego.
Na przykład, Skype czy Viber.

2. Zamknij wszystkie karty przeglądarki, z których teraz nie zamierzasz korzystać.
Jeśli chcesz wrócić się na te strony później, dodaj je do swoich zakładek.

3. Zatrzymaj aktualizację oprogramowania i aplikacji.
Wiele programów zaczynają automatyczną aktualizację w niewłaściwym czasie. Na przykład podczas webinaru lub ważnej rozmowy. Aby uniknąć takiej sytuacji, wejdź do ustawień programu i wyłącz automatyczne uaktualnienie. Zamiast tego włącz aktualizację ręcznie wtedy, kiedy nie będzie to Ci przeszkadzać.

4. Obniż jakość obrazu kamery.
Pokazywanie wideo z kamery o maksymalnej jakości, kiedy masz niską prędkość internetu — słaby pomysł. Utrata transmisji, zacinanie obrazu i brak dźwięku są gwarantowane. Aby nie napotykał Cię taki problem, obniż jakość kamery w ustawieniach pokoju webinarowego. Albo możesz pokazywać tylko swoje zdjęcie.

stawienia dla prelegenta

5. Wstrzymaj pobieranie plików z sieci.
Jeśli korzystasz z klienta torrent, wtedy przed webinarem zatrzymaj pobieranie i wysyłanie plików. Spauzuj też inne ładowania z sieci.

6. Ogranicz liczbę połączeń ze swojego adresu IP.
Poproś wszystkich, kto może korzystać z Twojego internetu (koledzy, rodzina), aby na czas webinaru zatrzymali ładowania i oglądanie wideo lub, jeśli to możliwe, korzystali z innego połączenia internetowego.

7. Odłącz od internetu wszystkie urządzenia, które nie są Ci potrzebne w tym momencie.
Jeśli prędkość internetu jest niska, to sprawdź, ile urządzeń może korzystać z jednego łącza: smartfon, tablet, inteligentne urządzenia domowe.

8. Uruchom ponownie router, aby wyeliminować błędy.
Często taki prosty, nawet banalny sposób pomaga. Chociaż może się zdarzyć, że masz flashować urządzenie lub kupić inny model.

9. Wybierz taryfę u swojego dostawcy internetu, która zapewnia większą prędkość.
Jeśli ciągle masz problemy, związane z niską prędkością internetu, pomyśl nad tym, aby zmienić plan taryfowy. Tak, zapłacisz więcej, ale będziesz mógł spokojnie prowadzić webinary, oglądać transmisje i filmy, rozmawiać jednocześnie z kilkoma przyjaciółmi na Skypie.

10. Zmień dostawcę internetu.
To są już ekstremalne środki, ale jeśli nie pomogli Ci poprzednie rady, zastanów się nad zmianą dostawcy internetu.

Co robić, jeśli prędkość internetu jest optymalna?

Jeśli test pokazał, że masz optymalną prędkość, to wtedy możesz wygodnie prowadzić webinar lub uczestniczyć w szkoleniu.

Jeśli jednak masz problem z zacinaniem obrazu i dźwięku, opóźnieniem transmisji, które dochodzi do 10 sekund, polecamy najpierw zatrzymać ładowania i automatyczne uaktualnienia programów, zamknąć zbędnie kartki i aplikacje lub skorzystać z innych powyższych porad.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!