Jak zwiększyć sprzedaż na webinarze

zwiększyć sprzedaż na webinarze

MyOwnConference przedstawia nowe narzędzie marketingowe “Przyciski CTA”, które naprawdę działają, i z pomocą których możesz osiągnąć jeszcze lepsze wyniki i zwiększyć sprzedaż na webinarze. Przyciski CTA lub Call to action to wezwanie do działania — przycisk, baner lub tekst, zachęcający do kliknięcia. Prowadzi do wykonania akcji: zarejestrować się, kupić, złożyć zamówienie, subskrybować.

Po co korzystać z przycisków CTA na webinarze?

Pierwsze spotkanie z przyciskami CTA, chyba miałeś już podczas tworzenia landing page’u lub formularza zapisu na wydarzenie. Teraz możesz wykorzystać moc tego narzędzia na webinarze. Spróbuj użyć przycisku CTA na webinarze, aby:

  • Zwrócić uwagę uczestników na propozycję w odpowiednim momencie webinaru.
  • Zachęcić gości wydarzenia do wykonania zaplanowanych działań: złożyć zamówienie, zapisać się na płatny kurs, subskrybować kanał lub dołączyć do grupy na Facebooku.
  • Kilkukrotnie zwiększyć efektywność i sprzedaż na webinarze.

Jak korzystać z narzędzia przycisku CTA?

Przyciski CTA znajdziesz w pokoju webinarowym w sekcji Pliki. Spróbuj zrobić krótki formularz bezpośrednio na webinarze i udostępnić wszystkim uczestnikom podczas transmisji. Oczywiście, możesz wcześniej utworzyć kilka przycisków i po prostu uruchomić je w odpowiednim momencie.

stworzyć CTA na webinarze

Możesz wybrać, czy chcesz pokazać ogłoszenie z tekstem lub baner.

narzędzie do sprzedaży na webinarze

Tworząc przycisk CTA, po prawej stronie zobaczysz podgląd ogłoszenia.

baner CTA

Kiedy włączysz pokazywanie przycisku CTA, uczestnicy zobaczą tylko okno z wezwaniem do działania. W taki sposób cała uwaga odbiorców będzie skupiona na Twojej propozycji, a Ty uzyskasz wysoki wskaźnik kliknięć i przejść do strony docelowej.

wezwanie do działania

Jeśli chcesz, aby Twoja propozycja wyglądała jasno i wyraźnie — pokaż jaskrawy baner.

złożyć propozycję na webinarze

Przyciski CTA pomogą przenieść Twoje wydarzenie i sprzedaż na wyższy poziom. Zobacz, jak działa przycisk call-to-action, oraz jak można go wykorzystać na swoim webinarze lub szkoleniu.

Polecamy dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu call-to-action i dlaczego CTA może nie działać oraz jak stworzyć dobre wezwanie do działania. Napisaliśmy też o częstych błędach i wymaganiach do przycisków CTA.

Przeczytasz o wszystkim w artykule Pomocy! Dlaczego CTA nie działa?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące nowego narzędzia, napisz do nas: support@myownconference.pl lub do konsultanta online na naszej stronie. Czekamy na Twoje opinie. Udanych i skutecznych webinarów!

 

Spodobał ci się ten post? Podziel się!