FAQ: udostępnianie ekranu

udostępnianie ekranu

Dzisiaj otrzymasz kilka podpowiedzi na temat działania funkcji „udostępnianie ekranu”. Jest ona nie do zastąpienia, szczególnie jeśli chcesz wyjaśnić uczestnikom, jak korzystać z jakiegokolwiek programu. Wtedy użytkownicy nie tylko mogą słyszeć komentarze, ale też widzieć, co się dzieje na Twoim monitorze. Webinar pozostanie klarowny.

Jak udostępnić ekran mojego komputera?

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie na komputerze programu do pokazywania ekranu. Możesz go znaleźć w pokoju webinarowym czy w panelu użytkownika.

Uruchom pobrany plik. Zainstaluj program. Potem wejdź do pokoju webinarowego i zacznij pokaz ekranu.

Czy mam instalować program do pokazywania ekranu za każdym razem, czy wystarczy to zrobić raz?

Program do udostępniania ekranu wystarczy zainstalować tylko raz. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy na Twoim komputerze jest zainstalowany program antywirusowy, który blokuje uruchamianie programów z Internetu.

Włączyłem tryb pełnoekranowy w trakcie pokazywania pulpitu, ale widzę tylko małe okno na monitorze. Jak zmaksymalizować okno?

Jesteś prezenterem webinaru, dlatego widzisz wszystkie elementy. W związku z tym pokaz ekranu będzie wyświetlony właśnie w taki sposób. Natomiast dla uczestników webinaru Twój ekran jest zmaksymalizowany.

Nie mogę zainstalować programu do udostępniania ekranu. Pojawia się komunikat o błędzie „bind socket filed”. Co mam zrobić?

Taki komunikat oznacza, że program do pokazywania ekranu jest już zainstalowany i uruchomiony na komputerze. Nie musisz instalować go ponownie. Po prostu wejdź do pokoju i naciśnij przycisk „pokaz ekranu”.

Czy podczas pokazywania ekranu prezentacja się wyłącza? Czy mam po zakończeniu współdzielenia ekranu uruchomić ją ponownie?

Uruchomienie każdego trybu skutkuje wyłączeniem poprzedniego. Kiedy zaczynasz pokaz ekranu, prezentacja zamyka się. Aby pokazać prezentację ponownie, wyłącz współdzielenie ekranu i otwórz swoją prezentację.

Jeśli nadal masz jakiekolwiek pytania dotyczące funkcji „udostępniania ekranu”, prosimy napisać do działu wsparcia technicznego.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!