API MyOwnConference: jak wdrożyć i wykorzystać

API
API application programming interface. Internet and technology concept.

API (Application Programming Interface) — interfejs programowania aplikacji. To dzięki API możesz korzystać z danych z innego serwisu na swojej stronie. Na przykład osadzić na niej webinar. Programista lub inny specjalista ds. IT może użyć API i pomóc Ci skorzystać z możliwości innego programu poprzez osadzanie elementów kodu w Twojej witrynie.

W tym artykule znajdziesz informacje o API w MyOwnConference. Dowiesz się, jak osadzić pokój webinarowy na swojej stronie internetowej oraz tworzyć personalne linki do wejścia na webinar absolutnie za darmo.

Integracja webinaru i witryny

Pokój webinarowy możesz osadzić na swojej stronie lub na landing page, dodając do źródłowego kodu strony teg HTML <iframe>.

W tym celu najpierw wejdź do panelu klienta MyOwnConference, sekcja Pokój webinarowy i otwórz ustawienia webinaru. Zaznacz opcję Aktywuj osadzoną na stronie wersję webinaru i Aktywuj osadzony na stronie formularz logowania na webinar.

osadzić webinar API

Teraz w sekcji Pokój webinarowy pojawi się możliwość kopiowania kodu do osadzania na swojej stronie. Masz do wyboru 2 opcje: wersja lite pokoju webinarowego, bez czatu i okna logowania; oraz standardowa, która ma zwykły wygląd i możliwości. Pamiętaj, że odbiorcy tych osadzonych webinarów też są uznawane za uczestników w pokoju webinarowym.

kod osadzania API webinary

Kod wersji lite ma taki wygląd:

<iframe src=”https://live.myownconference.com/ru/yourroom/light” width=”800″ height=”600″></iframe>

Kod wersji standardowej:

<iframe src=”https://live.myownconference.com/ru/yourroom” width=”100%” height=”100%”></iframe>

Tworzenie indywidualnych linków

Za pomocą API MyOwnConference możesz tworzyć linki do automatycznego logowania na webinar. Więcej informacji o tworzeniu linków autologowania możesz znaleźć w tej instrukcji.

Linki muszą wyglądać tak:

1) Webinar, niechroniony hasłem

https://live.myownconference.com/{język}/{link}/{imię uczestnika}

2) Webinar, chroniony hasłem

https://live.myownconference.com/{język}/{link}/{imię uczestnika}/{hasło}

Znaczenia:

{język} — język interfejsu webinaru; na przykład: en — angielski, pl — polski, de — niemiecki;

{link} — link na webinar, który wybrałeś w ustawieniach webinaru;

{imię uczestnika} — nazwa użytkownika, którą dostanie uczestnik webinaru, przetworzona przez funkcję urlencode, na przykład, Kasia;

{hasło} — hasło, zakodowane w MD5.

Jeśli nie zakodujesz tych ostatnich znaczeń, uczestnik może podzielić się tym linkiem i hasłem z innymi.

Taki link można wysłać do uczestników poprzez e-mail oraz SMS.

Podsumowanie

Za pomocą API MyOwnConference możesz zintegrować pokój webinarowy ze swoją witryną i stworzyć indywidualne linki dla uczestników. Jeśli masz jeszcze pytania co do API, zawsze możesz dostać kompletne odpowiedzi od naszych specjalistów działu wsparcia technicznego.

Jeśli jeszcze nie masz konta na platformie do webinarów MyOwnConference, możesz skorzystać z nielimitowanego planu bezpłatnego i już dziś wypróbować wszystkie funkcje za darmo.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.