Jak nagrać webinar na komputer?

Jak nagrać webinar na komputer?

Prawie każdy prelegent i uczestnik webinaru od czasu do czasu chce nagrać webinar na swój komputer. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie nagranie można wysłać kolegom i uczestnikom, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w webinarze. Nagranie webinaru można wykorzystać w celach marketingowych, obejrzeć później, by przeanalizować swój występ.

Przeczytaj też o nagraniach webinarów w strategii wideomarketingowej oraz o najważniejszych zasadach przygotowania nagrania webinaru.

Programy do nagrywania webinarów dla prowadzących

MyOwnConference

Ta platforma do prowadzenia webinarów pozwala nagrywać webinary bez limitu. Oprócz tego nie musisz nic instalować na swój komputer. Prowadzić szkolenie online i nagrywać go możesz za pomocą tylko jednego serwisu. Wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk w pokoju webinarowym. Sam decydujesz, jak będzie wyglądać nagranie Twojego webinaru. Możesz nagrywać wszystko, co pokazujesz uczestnikom, albo usunąć z nagrania pewne elementy: przestrzeń do pokazywania slajdów, kamerę, czat, listę użytkowników i prezenterów.

nagrywanie webinaru

Nagrywając webinar z MyOwnConference:

 • możesz sam zdecydować, jaka będzie jakość nagrania: SD, HD, Full HD lub Ultra HD ;
 • nic nie instalujesz i korzystasz ze swojej ulubionej przeglądarki;
 • liczba nagrań — bez limitu, miejsce dla nagrań — bez limitu;
 • Przechowują nagrania 30 dni, dla planów na ponad 300 uczestników — 60 dni;
 • nagrane webinary są dostępne do oglądania online i pobrania w pliku mp4. Można też umieścić go na YouTube, Dropbox, Microsoft OneDrive, Google Drive, skorzystać z linka do oglądania.

Listę innych programów do prowadzenia webinarów, które oferują funkcję nagrywania webinarów, znajdziesz w tym wpisie.

Programy do nagrywania webinarów dla uczestników

Audacity

Pozwala nagrywać głos z mikrofonu. Edytor oferuje łatwe nagrywanie, pozwala usunąć niepotrzebne części lub dodać efekty. Możesz zapisywać pliki audio do różnych formatów. Program działa w każdym systemie operacyjnym.

Polecamy przeczytać artykuł: Parę słów o skuteczności nauki online.

Camtasia Studio

Funkcje programu:

 • nagrywa dźwięk i wideo;
 • narzędzia do edytowania pozwalają zmienić wideo — wpisać tekst, dodać animację i inne efekty;
 • zapisać filmiki można w różnych formatach;
 • nagranie możesz dodać do YouTube prosto z Camtasia Studio;
 • ma opcje HD video.

Web Stream Recorder

Web Stream Recorder — to program łatwy i wygodny, który zapisuje streaming audio i wideo na żywo. Program ma 2 ważne minusy:

 • działa tylko w Windows;
 • pełne wykorzystanie funkcji jest płatne.

Polecamy przeczytać artykuł: Jak uczestniczyć w webinarze — instrukcja krok po kroku.

Jak nagrać webinar z MyOwnConference?

Z łatwością możesz nagrać webinar z MyOwnConference. Poniżej jest instrukcja, jak nagrać webinar na swój komputer krok po kroku.

Krok 1: Wejdź do pokoju webinarowego

Wejść do pokoju mogą tylko zalogowani na platformie MyOwnConference użytkownicy. Jeśli jeszcze nie masz tu konta, możesz go założyć po kliknięciu tego linka.

Krok 2: Nagraj webinar

W lewym górnym rogu naciśnij przycisk „Nagraj”.

Oprócz tego dla planów taryfowych na ponad 300 miejsc można zaznaczyć opcję Automatycznego nagrywania w pokoju. Wtedy nagrywanie webinaru będzie włączać się automatycznie po wejściu do pokoju któregoś z prezenterów.

Jak nagrać webinar z MyOwnConference

Po zakończeniu nagrywania i konwersji wideo można pobrać lub obejrzeć w Twoim panelu użytkownika.

Krok 3: Ściągnij nagranie

Za kilka minut, gdy wideo zostanie skonwertowane, można go pobrać lub obejrzeć w Twoim panelu użytkownika. Ze swojego konta dodaj plik na YouTube, Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive, a potem podziel się linkiem z uczestnikami.

Stwórz własny kurs wideo i pozwól, by uczestnicy oglądali go w wygodnym dla siebie czasie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące nagrywania webinaru na komputer, prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji.

Rozpocznij swoją przygodę z webinarami. Załóż darmowe konto na platformie do webinarów MyOwnConference i przetestuj wszystko za darmo. Możesz korzystać ze wszystkich możliwości programu na stałe bez limitu.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
0