Jak nagrać webinar na komputer?

Prawie każdy prelegent i uczestnik webinaru od czasu do czasu chce nagrać webinar na swój komputer. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie nagranie można wysłać kolegom i uczestnikom, którzy nie mieli możliwości uczestniczyć w webinarze. Nagranie webinaru można wykorzystać w celach marketingowych, oglądać uważnie w dogodnym dla siebie czasie.

Programy do nagrania webinarów

Dla prowadzących webinary

MyOwnConference

Nadaje Ci wbudowaną możliwość nagrywania webinarów. Więc nie ma potrzeby instalowania żadnych dodatkowych programów na swój komputer. Prowadzić szkolenia online i nagrywać go jednocześnie na swój PC możesz za pomocą tylko jednego serwisu. Wbudowane opcje nagrywania pomogą Ci nagrać nie tylko dźwięk translacji, ale też wszystko, co pokażesz na ekranie w trakcie wystąpienia.

Zalety MyOwnConference:

 • nie ma potrzeby instalacji oprogramowania na swój komputer;
 • działa w każdym systemie operacyjnym i pod każdą przeglądarką;
 • nagranie może trwać do 6 godzin;
 • wszystkie nagrania wideo zostają przechowywane na serwisie w ciągu 30 dni;
 • nagrane webinary są dostępne do oglądania online i pobrania w pliku mp4.

Dla uczestników webinarów

Audacity

Pozwala nagrywać głos z mikrofonu. Edytor oferuje łatwe nagrywanie, pozwala wyrzucać niepotrzebne części lub dodawać efekty. Możesz zapisywać pliki audio do różnych formatów. Program działa w każdym systemie operacyjnym.

Camtasia Studio

Szczegóły programu:

 • nagrywa dźwięk i wideo;
 • narzędzia do edytowania pozwalają zmienić wideo — wpisać tekst, dodać animację i inne efekty;
 • zapisać filmiki można w różnych formatach;
 • nagranie możesz dodać do YouTube prosto z Camtasia Studio;
 • ma opcje HD video.

Web Stream Recorder

Web Stream Recorder — to program łatwy i wygodny, który zapisuje streaming audio i wideo na żywo. Program ma 2 ważne minusy:

 • działa tylko w Windows;
 • pełne wykorzystanie funkcji jest płatne.

Jak nagrać webinar z MyOwnConference?

Z łatwością możesz nagrać webinar z MyOwnConference. Poniżej jest instrukcja, jak nagrać webinar na swój komputer krok po kroku.

Krok 1: Wejdź do pokoju webinarowego

Wejdź do pokoju mogą tylko zarejestrowani w systemie MyOwnConference użytkownicy. Jeśli jeszcze nie masz tu konta, możesz go założyć po kliknięciu na link.

Krok 2: Nagraj webinar

W lewym górnym rogu naciśnij przycisk „Nagraj”.

Oprócz tego dla planów taryfowych na ponad 150 miejsc można zaznaczyć opcję Automatycznego nagrywania w pokoju. Wtedy nagrywanie webinaru będzie włączać się automatycznie po wejściu do pokoju któregoś z prezenterów

przerwać nagrywanie

Po zakończeniu nagrywania webinaru zostanie przeprowadzona konwersja Twojego nagrania. Ten proces nie wymaga od Ciebie żadnych działań. Czas konwersji jest zależny od wielkości pliku z nagraniem i od obciążenia serwera.

Krok 3: Ściągnij nagranie na dysk komputera

Po zakończeniu nagrywania i konwersji wideo można pobrać lub obejrzeć w Twoim panelu użytkownika. Ze swojego konta dodaj plik na YouTube, Dropbox, Google Drive, a potem podziel się linkiem z uczestnikami.

Ściągnij nagranie

Stwórz własny kurs wideo i pozwól, by uczestnicy oglądali go w wygodnym dla siebie czasie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące nagrywania webinaru na komputer, prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia technicznego, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji.