Nagrywanie w jakości HD, Full HD i Ultra HD

full hd

Dobra wiadomość! W MyOwnConference wielkie zmiany funkcji nagrywania webinarów. Teraz sam możesz zdecydować, jaka będzie jakość nagrania webinaru. Do wyboru masz aż 5 formatów: SD, HD, Full HD, 2K i Ultra HD.

Co to znaczy SD, HD, Full HD, 2K, Ultra HD?

Te skróty wskazują na format wideo. Każdy z nich ma swoje osobliwości.

SD (Standard Definition) — to standardowy format wideo z rozdzielczością 720×576 pikseli, nazywany też „standardową rozdzielczością”. Biorąc pod uwagę, że jakość obrazu zależy od liczby pikseli, a w tym formacie ich liczba jest minimalna, jakość wideo nie będzie wysoka.

HD (High Definition) — jest to format wideo o ostrzejszym obrazie i o rozdzielczości 1280х720. Jakość jest lepsza przez zwiększenie rozdzielczości (liczby pikseli). Właśnie dlatego format HD nazywano formatem wysokiej rozdzielczości.

Full HD — format o najwyższej jakości z rozdzielczością 1920х1080, to znaczy, że jest 5 razy większą od SD. Zatem, w tym formacie otrzymasz najlepszą jakość i realistyczny obraz.

2K — format z rozdzielczością 2048×1080. Jak widać, obraz ma jeszcze lepszą jakość.

Ultra HD (Ultra High Definition) — to standard wyświetlania obrazu telewizyjnego i grafiki komputerowej o ultra wysokiej jakości. Ultra HD nazywa się jeszcze standard 4K, dlatego że posiada rozdzielczość prawie 4 tys pikseli (3840×2160), to znaczy 4 razy więcej niż Full HD.

Jaki format wybrać?

Format SD będzie nieco gorszej jakości, ale w końcu otrzymasz plik o małym rozmiarze, który możesz łatwo wysłać do kolegów i uczestników. Jest idealny, gdy prowadzisz spotkanie bez kamery i pokazujesz tylko slajdy, lub nagrywasz tylko obraz z kamerki.

Format HD — uniwersalny. Pasuje do każdego trybu prowadzenia webinaru. Ten format nagrywania jest domyślnie ustawiony na MyOwnConference.

W Full HD otrzymasz najlepszą jakość obrazu, ale rozmiar pliku też będzie duży. Warto go wybrać, gdy chcesz następnie wykorzystać nagranie do tworzenia kursów online, filmów szkoleniowy, reklam. Tryb Full HD jest dostępny tylko w planach płatnych.

Formaty 2K i 4K zapewnia niesamowicie wysoką rozdzielczość i klarowność obrazu na ekranie. Dzięki temu możesz czytać nawet najdrobniejszy tekst  i przypatrywać się szczegółom obrazu. Format Ultra HD (2K, 4K) jest dostępny tylko w planach Maksimum i Ultra, które są wykupione na okres od jednego miesiąca.

Przeczytaj też, jak nagrać webinar na komputer.

Jak ustawić jakość nagrania?

Wejdź do panelu klienta. W sekcji Mój webinar naciśnij przycisk ustawienia.

Wybierz zakładkę Ustawienia globalne. Na liście znajdź opcję Jakość nagrywania. Wybierz jeden z dostępnych wariantów.

W tym oknie możesz też zmienić inne ustawienia nagrywania. Na przykład, czy chcesz dodać do nagrania czat, imię prezentera i listę uczestników.

nagrania

Wypróbuj tę funkcję już dzisiaj. Wejdź do Panelu klienta i wybierz, jak będzie wyglądać Twoje następne nagranie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, prosimy, napisz do nas: support@myownconference.com.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.