Pokój webinarowy: wszystkie szczegóły wyboru i wykorzystania

Pokój webinarowy

Pokój webinarowy, czyli pokój do wideokonferencji to strona www, na której prowadzi się webinary, konferencje online, szkolenia lub inne spotkania.

Jak wygląda pokój webinarowy?

Wybierając program do wideokonferencji lub webinarów, zwróć uwagę na to, jak wygląda pokój do webinarów.

Zazwyczaj składa się on z kilku elementów:

 1. Okna głównego, w którym wyświetlana jest prezentacja.
 2. Listy uczestników i prezenterów.
 3. Czatu, który jest przeznaczony do kontaktu z uczestnikami.
 4. Transmisji z kamery prelegenta.
 5. Narzędzi do rysowania.
 6. Narzędzi do przeprowadzania ankiet i testów.
 7. Przycisk pokazywania ekranu.

Pokój webinarowy MyOwnConference

Na niektórych platformach znajdziesz przyciski CTA, dzięki którym, na przykład, uczestnik może trafić na stronę zakupu.

Inne przydatne funkcje to umieszczenie banera i loga, szczególnie jeśli kliknięcie tych elementów przekierowuje uczestników na Twoją stronę internetową czy landing page.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wirtualny pokój webinarowy?

Liczba miejsc w pokoju do webinaru

Najpierw musisz ustalić, ilu uczestników będzie na Twoim webinarze, a następnie wybrać pokój webinarowy z odpowiednią liczbą miejsc. Jeśli nieoczekiwanie na Twój webinar zarejestruje się więcej osób, niż pokój jest w stanie zmieścić, to w tym przypadku niektóre platformy oferują czasowe powiększenie pokoju webinarowego. Sprawdź, jak szybko możesz zwiększyć swój pokój webinarowy jeszcze przed webinarem.

Pojemność chmury

Jeśli zamierzasz podczas webinaru ograniczyć się samą translacją wideo lub pokazywaniem slajdów PowerPoint, to możesz użyć dowolnego standardowego pokoju webinarowego. W przypadku demonstracji kilku plików PowerPoint oraz obrazów i filmów należy wybrać pokój, biorąc pod uwagę pojemność jego chmury. Ważne również jest, ile miejsca masz do przechowywania nagrań webinarów. W MyOwnConference możesz nagrywać webinary bez limitu, ale nie każda inna platforma pozwala na to.

Zobacz wpis o nagrywaniu w pokoju webinarowym:

Nagrywanie webinaru. Jak o to zadbać?

Interfejs

Wygląd panelu użytkownika ma odpowiadać Twoim potrzebom. Sprawdź, czy jest możliwość dopasowania wyglądu pokoju webinarowego: zmiana koloru, umiejscowienie loga i bannerów. Uczestnicy webinaru też mają się czuć komfortowo, więc jeśli prowadzisz szkolenia dla osób z różnych krajów, lepiej wybrać taki serwis, który obsługuje kilka języków jednocześnie.

Możliwość testowania programu

Większość stron oferuje możliwość przetestowania pokoju webinarowego za darmo. To pozwoli Ci sprawdzić wszystkie funkcje platformy przed początkiem wydarzenia. Brak wersji demo może później sprawić dużo kłopotów.

Polecane artykuły:

Jak napisać scenariusz webinaru?

Prowadzenie webinaru: kompletny przewodnik przygotowania szkolenia

Jak korzystać z pokoju webinarowego?

Na początku należy wybrać platformę do prowadzenia webinarów. Przegląd 10 popularnych programów, wady i zalety oraz ceny pokojów webinarowych znajdziesz tu.

Aby zacząć pracę – i to dotyczy prawie każdego serwisu – wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Po zalogowaniu będziesz mógł skorzystać z głównych funkcji pokoju – pokazywać prezentacje oraz swój ekran, nagrywać transmisje, pisać na czacie. Skorzystaj z możliwości pokoju webinarowego w MyOwnConference, naciśnij ten link i już za chwilę wejdziesz do pokoju i dopasujesz go do swoich potrzeb.

Tu mamy dla Ciebie krótki przewodnik, jak przygotować webinar, jeśli nigdy tego nie robiłeś.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
1