Pokój webinarowy: wszystkie szczegóły wyboru i wykorzystania

Pokój webinarowy

Pokój webinarowy, czyli pokój do  wideokonferencji – to strona www, na której można prowadzić webinary, konferencje online, szkolenia lub narady z kolegami.

Wybierając program do wideokonferencji lub webinarów, zwróć uwagę, jak wygląda właśnie miejsce do prowadzenia spotkań.

Zazwyczaj pokój webinarowy składa się z kilku elementów:

1. Okna głównego, gdzie można oglądać transmitowaną przez prezentera treść prezentacji.
2. Listy uczestników i moderatorów.
3. Czatu tekstowego, który jest przeznaczony do kontaktu z uczestnikami.
4. Transmisji z kamery prelegenta.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wirtualny pokój webinarowy?

1. Pojemność

Najpierw musisz się zdecydować, ilu uczestników będzie obecnych na Twoim webinarze, i wybrać taki pokój webinarowy, który spełnia wymagania co do liczby osób. Gdy nieoczekiwanie na Twój webinar online zarejestruje się więcej osób, niż pokój jest w stanie zmieścić, w takim razie zdecydowana większość serwisów oferuje czasowe powiększenie pokoju webinarowego.

2. Rozmiar repozytorium

Jeśli zamierzasz podczas webinaru pokazywać tylko translację wideo lub tylko slajdy Power Point, to będzie Ci pasować jakikolwiek standardowy pokój konferencyjny. Lecz jeśli chcesz  zademonstrować nie tylko kilka plików Power Point i zdjęcia, ale też wideo, to wybierając pokój, radzę zwrócić uwagę na rozmiar repozytorium, czyli miejsca na dysku. Liczy się także, ile miejsca masz do przechowywania nagrań webinarów

3. Interfejs

Wygląd panelu użytkownika ma być zrozumiały dla Ciebie. Ważne, byś miał możliwość dopasować wygląd pokoju webinarowego: zmienić kolor, umieścić logo i bannery. Uczestnicy webinaru też chcą czuć się komfortowo, więc jeśli prowadzisz szkolenia dla osób z różnych krajów, lepiej wybrać taki serwis, który obsługuje kilka języków jednocześnie.

4. Możliwość testowania programu

Większość platform do prowadzenia webinarów proponują wypróbować pokój do spotkań za darmo. To da Ci możliwość zorientować się we wszystkich szczegółach jego wykorzystania jeszcze przed początkiem wydarzenia. Brak wersji demo później może sprawić dużo kłopotów.

Jak korzystać z pokoju webinarowego?

Na początku należy wybrać platformę do prowadzenia webinarów. Aby zacząć pracę, i to dotyczy prawie każdego serwisu, masz się zarejestrować. Po tym, jak się zalogujesz, możesz natychmiast wykorzystywać podstawowe funkcje swojego wirtualnego pokoju: pokazywać prezentacje, demonstrować swój ekran, nagrywać transmisję, pisać na czacie. Jeśli chcesz wypróbować wszystkie możliwości, jakie oferuje pokój do webinarów MyOwnConference, naciśnij ten link i już za cwilę możesz wejść do pokoju i dopasować go do siebie.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
0