Programy do wideokonferencji – Aktualne ceny 2019

Video conferencing

Szukając w Google dobrego programu do wideokonferencji, znajdziesz ogromną listę przeróżnych programów, dzięki którym można zorganizować wideokonferencję oraz inne wydarzenia online. Ale jak wybrać najlepszy program do wideokonferencji, który odpowiada konkretnym wymaganiom i celom? Dzisiaj mówimy o 7 najbardziej popularnych programach wideokonferencyjnych: MyOwnConference, WebEx, GoToMeeting, AnyMeeting, Join.me, Google Hangouts, ClickMeeting, wśród których chyba potrafisz wybrać odpowiedni.

Wcześniej już pisaliśmy o najczęściej wybieranych programach do webinarów i wideokonferencji.

Przeczytaj też nowy wpis Platforma do webinarów, która spełni Twoje oczekiwania.

1. MyOwnConference

Programy do wideokonferencji teraz stają coraz lepsze, ale tylko niektóre, w tym MyOwnConference, obsługują 16 języków. Wszystko tu masz po polsku, nie tylko witrynę, ale też panel klienta, pokój webinarowy oraz wsparcie techniczne. Dzięki temu możesz łatwo zorganizować spotkania międzynarodowe, jak również polskojęzyczne.

W konferencji internetowej mogą jednocześnie uczestniczyć nawet 5000 osób. Uczestnicy mogą dołączyć się do spotkania prawie z każdego urządzenia mobilnego (Mac, PC, iPad, iPhone, Android). Najważniejsze, że nie muszą nic instalować — wszystko działa z poziomu przeglądarki.

Opinie o MyOwnConference z serwisu g2.com.

Jednocześnie mówić z włączoną kamerą może 10 speakerów. Oprócz właśnie wideorozmowy, w MyOwnConference możesz pokazywać prezentację i wideo, udostępniać ekran, komunikować na czacie, prowadzić testy i ankiety. Do prowadzenia wideokonferencji nada się też współdzielenie ekranu, rysowanie na slajdach, nagrywanie spotkania oraz przyciski CTA. Na pewno spodoba Ci się, że nagranie transmisji można załadować na YouTube, Google Drive prosto z panelu klienta.

Jakość obrazu i dźwięk w trakcie transmisji jest bardzo wysoka. Platforma jest obsługiwana przez szeroką sieć serwerów i centrów danych, dlatego program działa stabilnie i ma zabezpieczenie przed awariami.

MyOwnConference oferuje 3 rodzaje taryf: jednodniowe, miesięczne i roczne. Cena zależy od liczby uczestników, którzy mogą jednocześnie uczestniczyć w wideokonferencji. Najtańszy plan jednodniowy kosztuje €10, miesięczny — od €25. Jeśli zapłacić za 2 miesiące z góry, można otrzymać 10% zniżki.

wideokonferencja cena

Plusem jest to, że nawet w najtańszym pakiecie masz pełny zestaw narzędzi i nie musisz podawać numeru karty podczas rejestracji. Z konta testowego możesz korzystać bez limitu czasu, jeśli naciśniesz ten link do szybkiej rejestracji.

Jak przygotować pierwszy webinar. Krótki przewodnik

2. WebEx

Jeden z najbardziej znanych programów do prowadzenia konferencji internetowych został stworzony w roku 1995 przez korporację Cisco.

Program pozwala na przeprowadzenie różnych spotkań: narad online, wideokonferencji, treningów i szkoleń online. Do tych celów WebEx ma różne funkcje: od pokazywania prezentacji do tablicy online dla wspólnych notatek.

Korzystanie z serwisu jest łatwe, gdy znasz język angielski. Konfiguracja zajmie nie więcej 30 minut. WebEx jest wygodny dla słuchaczy. Do uczestniczenia nie muszą się rejestrować lub instalować program na komputerze.

Ceny i plany w tym roku bardzo się zmieniły. Wyglądają dość przystępnie. Ale są to ceny za licencję dla jednego hosta.

Polecamy przeczytać artykuł Jak samodzielnie zrobić webinar i nie zwariować?

3. GoToMeeting

Jest bardzo podobny do WebEx’a. Serwis GoToMeeting został wypuszczony na rynek w roku 2008 przez Citrix Online. Te dwa programy mają wiele podobnych funkcji: pozwalają na zorganizowanie audio- i wideokonferencji, dzielenie się plikami, komunikację na czacie, nagrywanie spotkania.

Oprócz tego program pozwala wspólnie pracować nad dokumentami i innymi plikami. Organizator spotkania może zapewnić zdalny dostęp do swojego pulpitu, klawiatury i myszy. Uczestnicy mogą w trybie rzeczywistym edytować dokument, zapisać i pobrać materiały, lub zapoznać się z działaniem programów.

Koniecznie przeczytaj nasz wpis o tym, Jak ożywić content i nie dać nudom zabić Twój e-learning.

GoToMeeting ma integrację z programem Outlook. Dzięki temu można planować spotkania w kalendarzu i wysyłać zaproszenia do uczestników.

Do wyboru są 3 taryfy, które niedawno trochę się zmieniły: na 10, 150 i 250 osób i kosztują $18, $36 i $47 na miesiąc. Ale jeśli chcesz korzystać ze wszystkich funkcji, które ma GoToMeeting, musisz zapłacić za najdroższy plan taryfowy. Przed zakupem można bezpłatnie wypróbować program przez 14 dni, by zrozumieć, czy pasuje ten serwis do Twoich celów.

Cennik wideokonferencji GoToMeeting

 

4. AnyMeeting

W programie AnyMeeting jest różnica pomiędzy webinarem a wideokonferencją. Platforma przedstawia dla tych wydarzeń różne możliwości, taryfy i nawet proces rejestracji.

Na AnyMeeting można prowadzić konferencje internetowe w jakości HD. Co więcej, ani organizator, ani uczestnicy nie muszą instalować żadnych dodatkowych aplikacji na swoim komputerze. Wszystko działa z poziomu przeglądarki.

Do podstawowych dostępnych funkcji należą pokaz pulpitu, wideo i prezentacji PowerPoint, czat, wysyłka e-maili, statystyki odwiedzin. Także jest możliwość nagrywania transmisji, by ten, kto nie miał możliwości uczestniczenia, mógł później obejrzeć nagranie ze spotkania.

Polecamy przeczytać artykuł Aplikacja mobilna do prowadzenia webinarów.

Webinary na 50 osób będą kosztować $48, a dla wideokonferencji — od $9.99 na miesiąc za jednego użytkownika. Takie małe spotkania mają, niestety, ograniczoną funkcjonalność. Konto testowe — 14 dni. Jednak, by skorzystać z tej możliwości, musisz podać dane karty płatniczej.

 AnyMeeting cennik

5. Join.me

Nowoczesne programy do wideokonferencji najczęściej działają z poziomu przeglądarki, ale jest też kilka wyjątków. Na przykład Join.me, który wymaga instalacji na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Muszą to zrobić zarówno prezenterzy, jak i uczestnicy.

W porównaniu z innymi serwisami Join.me proponuje minimalny pakiet narzędzi. Główne funkcje programu to pokaz ekranu i tryb wideokonferencji. Oprócz tego można planować spotkania, zostawiać notatki na tablicy wirtualnej, wysyłać linki personalne.

Join.me pozwala prowadzić konferencję nawet podczas podróży za pomocą aplikacji mobilnej, która działa na iPadzie, iPhonie i na Androidzie. Wydarzenia, organizowane za pomocą smartfona, wcale nie są gorsze od wideokonferencji, które są prowadzone z komputera. Tylko musisz koniecznie zadbać o kilka momentów: stabilny internet, dobry zestaw słuchawkowy i oświetlenie.

Na stronie Join.me znajdziesz 3 rodzaje planów taryfowych: Lite na 5 uczestników za $10, Pakiet Pro na 250 uczestników kosztuje $20 na miesiąc, a za pakiet Business na 250 uczestników zapłacisz $30 za miesiąc korzystania. Lista funkcji jest inna dla każdego planu. Można skorzystać z pakietu bezpłatnego, którego funkcje mają pewne ograniczenia.

cennik join.me wideokonferencje

6. Google Hangouts — darmowe narady

Google Hangouts to narzędzie do prowadzenia wideorozmów od Google. W tym programie można zorganizować naradę online, wideokonferencję lub po prostu rozmawiać na czacie wideo.

Google Hangouts jest w pełni zintegrowany z innymi produktami od Google. Na przykład możesz zaplanować spotkanie za pomocą Kalendarza Google i wysłać zaproszenie do innych użytkowników przez Gmail. A podczas samego spotkania dzielić się plikami z Dysku Google.

Interfejs Google Hangouts jest prosty i lakoniczny. Za pomocą zrozumiałych ikon można łatwo zacząć rozmowę, zaprosić kolegów lub wysłać wiadomość. W zasadzie korzystanie z Google Hangouts jest wygodne i nieskomplikowane.

Jednak ten program ma wielkie niedociągnięcie — opóźnienie transmisji na żywo około minuty. Prowadzenie wideokonferencji z takim opóźnieniem nie dość, że irytuje, to też po prostu uniemożliwia komunikację pomiędzy kilku uczestnikami.

Korzystanie z Google Hangouts jest absolutnie bezpłatne. Nie znajdziesz tu ukrytych reklam i płatności.

7. ClickMeeting do konferencji online

Inny popularny program do wideokonferencji to ClickMeeting, który pozwala na prowadzenie zarówno małych spotkań online, jak i konferencji na dużą skalę na 5000 uczestników.

Wśród wszystkich serwisów do wideokonferencji ClickMeeting oferuje największy zestaw narzędzi, dzięki którym można łatwo zacząć wdrożenie webinarów i wideokonferencji w swojej firmie. Oprócz zwykłych możliwości, takich jak czat, nagrywanie spotkań, pokaz prezentacji i innych plików, ten program ma i coś nietypowego: tłumaczenie symultaniczne dla czatu, książka adresowa, wystawienie oceny po webinarze.

Jeśli chcesz najpierw wypróbować te funkcje, możesz testować platformę za darmo przez 30 dni.

Program ma 3 różne taryfy: od $30 za 25 osób, a pokój na 500 uczestników w Cklickmeetingu kosztuje $179. Najtańszy pakiet ma swoje ograniczenia: liczba prowadzących, którzy mogą jednocześnie uczestniczyć w transmisji (2 prezenterów), oraz czas ciągłego nagrywania (do 4 godzin). Zwróć uwagę, że są tutaj też dodatkowe płatności, na przykład, gdy chcesz zaprosić więcej prowadzących lub zwiększyć miejsce na dysku dla nagrań.

Przeczytaj nasz wpis Nagrywanie webinaru. Jak o to zadbać?

cennik clickmeeting

Inne programy do wideokonferencji

Oczywiście są jeszcze inne aplikacje do wideokonferencji, takie jak:

 • Apache OpenMeetings
 • FreeConferenceCall.com
 • Zoom
 • Zoho Meeting
 • InstaWebinar
 • UberConference
 • Skype
 • BlueJeans
 • Lifesize

Jeśli chcesz, abyśmy napisali o takich lub innych programach do wideokonferencji, koniecznie daj znać.

Teraz wiesz już, czym różnią się między sobą i możesz łatwo wybrać swój program do wideokonferencji. Zapraszamy też do przeczytania wpisu o ważnych szczegółach wyboru systemu do wideokonferencji i webinarów.

Spodobał ci się ten post? Podziel się!

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
6

Programy do wideokonferencji – Aktualne ceny 2019: 2 komentarz

 1. W Webexie trzeba płacić za licencję dla gości ??? Bzdura. Rozumiem że konkurencja ale bądźcie bardziej rzetelni …

  1. Dziękujemy bardzo za komentarz! Oczywiście, że nie trzeba płacić za licencję dla gości. Zaszła pomyłka, przepraszamy. Mówiliśmy o licencji dla jednego hosta i poprawiliśmy już to w tekście. Jeszcze raz dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane zgodnie z Polityką prywatności wyłącznie w celu zamieszczenia komentarza na blogu.